Forum

2 GB den 4 GB veri ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 GB den 4 GB veri elde etmek

10 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
386 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhabalar,

1 yada 2 gb lik usb bellek lerden bunların bir kaç katı büyüklüğünde veri geri çağırılabilinir mi? (recovery my files vs tarzı programlarla) Yaptım oldu. Ama Nasıl oldu ben mi yanlış gördüm bilemiyorum. HDD yada bu tip ürünlerin kapasiteleri gerçekten söylenildiği gibi 40 80 160 vs mi yoksa buda sanal bir bilgi mi? Yani aslında kapasitesi çok daha fazlada biz mi bu kadarlık kısmı kullanıyoruz? Biraz magazinsel bir soru gibi oldu ama. İlgilenenler varsa bilgilendirirlerse sevinirim.

Gönderildi : 03/05/2008 02:09

(@metingungor)
Gönderiler: 39
Eminent Member

merhabalar,

Yanış görmemişsiniz programın yeteneğine göre bu kapasitenin 4 katına bile rahatça ulaşabilir, mesela en son 80 gb lık bir 2.5 sata hdd den 225 gb muhtelif dosya aldım ve işin ilginç tarafı bu bilgilerin neredeyse 190 gb tı avi ve mp3 tü neredeyse 150 gb lık bölümünü tek tek denemiştim dosyalar açılıyordu,

iyi akşamlar 

Gönderildi : 03/05/2008 02:21

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 315
Reputable Member

kamil abi zamaninda flah belleklere bir kac lehim yapılarak kapasite artırımı yapılıyordu ama unuttum keske yaziyi cekseyim ama okudum zamaninda böyle bir makale gördüm isterseniz bir arama yapalim bakalim neler cikacak buraya eklerim.

Gönderildi : 03/05/2008 02:21

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Bu postu açmam daki sebep daha çok kapasite elde etmek değil aslında. Birazda güvenlik sebebiyle sordum. Sildik yada formatladık sanıyoruz ama adamların bu ürünleri üretirken ki teknolojisini ve yöntemlerini bilmiyoruz çok fazla. Aynı görünen ürünlerin biri 80 biri 160 gb birazda ticari mantıkla bunu yapıyorlar belki ama. Bizim mahrem yada mahrem olmayan hiç bir verimiz kaybolmuyor bu sebeple. Her ne kadar silsek te bir nane olmuyor diye düşünüyorum. Birde gördüğümü doğrulamak adına sordum. inanamadım çünkü 2 kat veri elde ettiğime üstelik hepside halen çalışan veriler.

Gönderildi : 03/05/2008 02:26

(@ismailcelikbas)
Reputable Member

meti abi bisi diyecegim ama yanlis anlama,

eski zamanda recovery my files yoktu, tramisu vardı biz onunla cok data kurdak ama bazı verilerin uzerine yeni veriler yazılınca datalarda bozulma oluyordu simdi tam kapasite calisan bir diskin veri yüzeyine 260 gb tek veri silinip üstüne yenisi yazildiginda  yenisinden eser kalmiyor ama yinede cikiyor cok acayip bir durum ama bir anı daha yanlislikla baska bölümü formatlayip windows kuran bir arkadasimin verilerini kurtarmistim kendi basina windows kuruyormus yanlislikla yedeklerin uzerine atmis formati ve windows kurmuş ama resimkleri ve videolari cikarmistik acayip bir durum biraz.

Gönderildi : 03/05/2008 02:27

(@ismailcelikbas)
Reputable Member

yanginda kavrulmuş hdd diskleri üzerinden veri cikartmak mümkünmüş [:)] yansa daha bir baba olmuyor bu verilere

Gönderildi : 03/05/2008 02:30

(@OmerFARUKYAMAN)
Gönderiler: 40
Eminent Member

bunun sebebi sizin disklere hızlı format atmanızdır yavaş format atarsanız bir kaç defa yada bazı programlarla bu olayı ortadan kaldırısınız.

yavaş format atarsanız bilgiler gerçekten silinir hızlı format atarsanız yada atılmış ise diske sen boşsun komutu verilmiştir aslında gerçekten boşaltılamamıştır...

Gönderildi : 31/10/2008 04:07

(@YunusOzturk)
Gönderiler: 102
Estimable Member

benim hocam 512 mb flash dan 2 gb yakın veri kurtardıgını söyledi recovery my files  programı ile bende şaştım kaldım ilginç yanı ise kurtardıgı verilerde dosya sisitemi değişmemiş bozulmamış kullanabılıyormuş

artık yorumlar size inanmak konusunda ben inanmadım şahsen ama öyle dedi bana ...

Gönderildi : 04/11/2008 02:08

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar,

Quick değil,Full format atarsanız kurtulabileceğini zannetmiyorum.Böyle deneyenler oldu mu içimizde?Ki bunuda bir kenara bırakın LLF(Low Level Format) atarsanız imkansız olur geri gelmesi bunu açık bir şekilde belirtebilirim.

Gönderildi : 04/11/2008 02:18

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Yanlıs terim kulanırsam düzeltin Lütfen. Her bite veride MBR denilen verinin nerde oldugunu ve boyutunu gösteren Belirteçler var. Yavaş Biçimlendirme aslında dosyaları değil Bu MBR alanlarını sildiği için biz varolan dosyaları göremiyoruz. Ama o dosyalar hep ordalar. Low Level Format yada Yavaş Biçimlendirme Bu sorunu ortadan kaldıracaktır. ben HDD'de olan bad sectorlerinde temizlenmesi açısından Low Level Yada High level Format atmak en güzeli derim.

Gönderildi : 05/11/2008 02:11

Paylaş: