Forum

laptop audio sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

laptop audio sorunu

11 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
503 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

asus L3500h xp professionel sp2 ses driver ları yüklü olmasına rağmen ( SIS 7012 Audio driver) ses çıkmıyor window kendi seslerinide vermiyor mp3 v.s dosyalarınıda çalıyor ama ses alamıyorum.

düzeltme için yaptıgım işlemler fn tuş kombinasyon kontrolu, ses denetimi ayarları kontrolu, driveri tamamen silip sisin kendi web sitesinden driver yükledim.zararlı yazılım kontrolu ve sistemi optimize eden programla kontrol ettim.sonuç alamadım.

Gönderildi : 02/05/2008 19:07

(@onersezgin)
Gönderiler: 187
Reputable Member

Merhaba

sağ alt köşede saatin yanında hoparlor ikonu veya ses kartının orn.soundmax,realtek ikonu gözüküyor mu ?

Gönderildi : 02/05/2008 19:22

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

Asus ile beraber gelen OS Vista mıydı ve siz bunu XP yemi çevirdiniz?

Gönderildi : 02/05/2008 19:50

(@miracatmis)
Gönderiler: 317
Honorable Member

Merhaba

böyle sorun ile karşılaşmıştım güncel driver ile sorunu çözdüm ayrıca ses özelliklerinden  varsayılan ses aygıtı nedir diye kontrol edermisin.

Gönderildi : 02/05/2008 21:53

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Oner bey; hayır herhangi bir ikon yok.driver dosyaları inf den oluştuğu için (setup yok) ikon yüklemiyor.birtane setup yüklemesi yaptım çözüm olmadı

sinan bey; hayır işletim sistemi değişikliği yapılmadı

miraç bey; varsayılan ses aygıtı SIS AUDIO 7012 Wave ses denetiminde herşey normal görünüyor set default denedim

m.media klavyede ses denetimini ekrana açıp volum + ya basınca çubuk yukarı dogru hareket ediyor.ama burda bu işlemide yapamıyorum.tepki vermiyor

büyük bi ihtimalle driver sorunu.dogru driveride yükledim.farklı versiyonlarda driver yükledim inf dosyalarını inceledim içeriği hep aynı.yardımınız için  teşekkrüler

Gönderildi : 03/05/2008 00:35

(@metingungor)
Gönderiler: 39
Eminent Member

size başka bi yöntem tavsiye etmek isterim,

everest tarzı donanım araştırma programlarından birini yükleyiniz. ve ses kartını ne olarak belirtttiğine bakın ve daha sonra bu chip' i üreten firmanın sitesinden sürücüsünü yükleyiniz,

notebook firmalarının kendi sitelerinde herzaman doğru driver olmayabiliyor , Bir diğer hususta eğer yanlış driver yüklenmişseki öyle görünüyor! Mutlaka yeni sürücüyü yüklediğine dikkat ediniz, Yani otomatik yükleme ! YÜklenecek sürücüyü ben seçeceğim ile.. iyi akşamlar

Gönderildi : 03/05/2008 00:46

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Sistemde yüklü ses sürücülerini kaldırın varsa ekle /kaldır menüsünden sofware yazılımınıda kaldırın. Sistemi yeniden başlatın daha sonra sürücüleri ? Audio device olarak tanımasını sağlayın. (Yani ses aygıtı sürücüsü yüklenmemiş gibi olmasını sağlayın) Daha sonra http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/nb/L3H/V1.zip  bu sürücüyü indirip sisteminize software kurulumunu kullanarak yükleme işlemini yapın. Sistemi yeniden başlatıp daha sonra ses denetiminizi deneyiniz.

Geri bildiriminizi bekliyorum.

Gönderildi : 03/05/2008 01:39

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

sanırım eski bi model. driver genius var.driver in linkinide verebiliyor. onu deneyin derim ben.

Gönderildi : 03/05/2008 03:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sistemde yüklü ses sürücülerini kaldırın varsa ekle /kaldır menüsünden sofware yazılımınıda kaldırın. Sistemi yeniden başlatın daha sonra sürücüleri ? Audio device olarak tanımasını sağlayın. (Yani ses aygıtı sürücüsü yüklenmemiş gibi olmasını sağlayın) Daha sonra http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/nb/L3H/V1.zip  bu sürücüyü indirip sisteminize software kurulumunu kullanarak yükleme işlemini yapın. Sistemi yeniden başlatıp daha sonra ses denetiminizi deneyiniz.

Geri bildiriminizi bekliyorum.

merhaba bu versiyonuda denemiştim.ama emin olmak için tekrar driveri kaldırp bunu dogru bir şekilde yükledim.donanım sorunsuz bir şekilde yüklendi kullanıma hazır.restart edip test ettim.

malesef yine sonuç alamadım.ses çıkmıyor.driver genius ve everest gibi programlarla da denemiştim.sonuç alamdım.sanırım softvare bir driver yazılımı gerekiyor.

Gönderildi : 10/05/2008 21:31

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 315
Reputable Member

KB888111 Yaması Kurulumu microsoft.

Gönderildi : 10/05/2008 22:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hayır yüklü değil

Gönderildi : 11/05/2008 00:54

Paylaş: