Forum

yeni ram çalış...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yeni ram çalışmıyor

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,524 Görüntüleme
(@karaoglan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar...yeni 2 gb 667 mhz ddr2 ram aldım..anakartım gigabyte 945 gm-s2 fsb 800 mhz 4gb kadar ram destekli dört ram yuvası var..ram çılışmıyor..bilg açılmıyor veya açılıyor memry testing  de rami göstermiyor..yeniden başlat diyor veya ocx0000017 hatası veriyor.. anakart 667 mhz e kadar destekliyor..kingston 1 gb 667 mhz ram taktım çalışıyor işletim sistemi win7 fakat xp de de çalışmadı..rami bozuk yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....işlemci pentium D 2,8

Gönderildi : 22/12/2009 05:41

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Eğer denebiliyorsan iki adet 2 GB 667 MHZ DDR2 bellekten tak.Tekrar kontrol et.Çünkü, bilidiğim kadarıyla kullandığın anakarta sadece 2 adet ( yani dual kit ) taktığında sorunsuz çalışacaktır.Taktığın 1 GB çalışmasının nedeni sistem tarafından desteklendiğinden dolayıdır.

saygılarımla,

Gönderildi : 22/12/2009 11:29

(@karaoglan)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

teşekkürler bir deneyeyim

Gönderildi : 22/12/2009 19:07

(@UnalKARAKUS)
Gönderiler: 5
Active Member

normal şartlarda ram in çalışması gerekiyor,eger ram slotlarının renkleri farklı ise kullanım klavuzunu bi oku dualkit olmayanlar için takılması gereken renkler farklı olabiliyor.

Diğer bir olasılıkta ram takarken uzerindeki statik elektrik sonucu ram e zarar vermiş olabilirsin. Son zamanlarda çok yaşadım bu durumu,ram ler hassas parçalar. Diger türlü çalışmıyorsa bu durumu göz önünde bulundurup servise goturmeni tavsiye ederim. Kaliteli firmanların çoğu birebir değişim yapıyor günümüzde. 

Gönderildi : 24/12/2009 02:45

(@boraergul)
Gönderiler: 3
New Member

arkadaşlar...yeni 2 gb 667 mhz ddr2 ram aldım..anakartım gigabyte 945 gm-s2 fsb 800 mhz 4gb kadar ram destekli dört ram yuvası var..ram çılışmıyor..bilg açılmıyor veya açılıyor memry testing  de rami göstermiyor..yeniden başlat diyor veya ocx0000017 hatası veriyor.. anakart 667 mhz e kadar destekliyor..kingston 1 gb 667 mhz ram taktım çalışıyor işletim sistemi win7 fakat xp de de çalışmadı..rami bozuk yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....işlemci pentium D 2,8

Merhaba,

Anakartınız 4 gb belleği toplam 4 slotta destekliyor. Yani slot başına maksimum 1 GB takabiliyorsunuz. 

Gönderildi : 15/01/2010 13:07

Paylaş: