Forum

İntel SE7520AF2 Boa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İntel SE7520AF2 Board Raid sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

intel SE7520AF2 anakart mevcut. 2*146GB Seagate 10k 2*300GB Seagate 10k disklerim mevcut. Disklerin tamamını raid 0 olarak yapılandırmak istediğimde disklerin boyutlarını 70GB olarak görüyor ve toplamda 900GB civarı bir alan olması gerekirken 280GB kullanım alanı oluşturuyor. Raid 1 yapmak istediğimde tek array oluşturabiliyorum. ya 146GB'lık diskleri birleştireceğim ya da 300GB'lık. (sistem toplama server benden önce alınmış 🙂 ) bu arada unutmadan Raid Activation Key ve bellek alınmamış anakart'a normalde bu donanım alınırsa Raid 0,1,5,10,50 desteği mevcut.  

Bu sistemi file server olarak kullanacağım. PDC için yeni bir server aldırıyorum. intel Raid activation key'i nasıl temin ederim google da gezmediğim site kalmadı.

sistemde 2 adet 64/133 PCI-E  slot ve 2 adet PCI-Ex 4x slot var yeni bir kart alsam ne tavsiye edersiniz veya activation key ve raid için bellekmi temin etmeye çalışayım.

file server' e 140 civari PC bağlanacak Roaming Profile ve Folder Redirect kullanacağım. Network yapım gayet iyi.

Gönderildi : 01/07/2009 13:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

elinizdeki kartın yetenekleri ile sınırlı bir sorun bu . Yani eski nesil raid kartları disklerin size larının aynı boyutta olmasını istiyordu. Tabiki gün geçtikçe bu sınır kalktığı gibi tek disk içerisinde bilr R-0 yapan sistemler çıktı ( örnek hp raid kartları )

sonuç olarak alacağınız kartın raid destekleri çok önemli . 

kart tavsiyesi ise adaptech olacaktır. ancak diskler scsi veya sas mı bu konuyada dikkat etmeniz gerekmektedir.

key satın alabileceğiniz siteler

http://www.shopping.com/xPO-Intel_Intel_Corp_Intel_RAID_Activation_Key

http://www.webdenal.com/store/intel-ser-acc-sas-raid-activation-key_fiyat.htm?idProduct=115259&idCategory=412&topnavCategory=37

veya intel türkiye ile görüşebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/07/2009 15:32

(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

anakartın üzerindeki raid 0,1,5,10,50 desteği var fakat activation key olmadığından bu özellikleri kullanamıyorum. biraz önce Datagate le görüştüm artık ithal edilmiyo o ürün dediler. Artık mecburen yeni bi kart almam gerekiyor. Adaptec in tr distribütörü ile görüştüm onlarda da istediğim özellikte kart yok. Bu arada diskler SCSI.

Gönderildi : 01/07/2009 16:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Piramit bilgisayar ile görüşebilirsin birde... çevresi geniştir distribütörde olmasa bile birilerinin stoğunda olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/07/2009 13:17

Paylaş: