Forum

cisco swich bağlı o...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] cisco swich bağlı olan bilgisayarların mac ve ya ip bulma hk.

5 Yazılar
4 Üyeler
8 Likes
3,886 Görüntüleme
(@ridvanbalkanli)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirketimizde bulunan yaklaşık 20 civarında Cisco swich vardır. Bağlı olan bilgisayarın mac veya ip adresini hangi swich bağlı olduğunu bulmak istiyorum. Kullandığım komut show mac address-table | include 104B.4620.603E fakat hangi swich bağlıysa onda işlemi uygulamam gerekiyor ama ben istiyorum ki her hangi bir swich'e bağlandığımda komut la yazdığım mac veya ip hangi swich'e ait olduğunu bana göstersin.

Nasıl yapabilirim ?

Gönderildi : 18/07/2020 12:46

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Cisco'u başkası tarif eder ben başka yöntem söyliyim SoftPerfect Switch Port Mapper ile tüm switchlerden çekebilirsiniz. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/07/2020 14:04

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Talebiniz ile ilgili marka bağımsız referans postlar mevcut, lütfen önce arama yapın.

İbrahim hocanın önerisine ek olarak, referans post üzerinde önerdiğim uygulamlarda talebinizi karşılar.

https://www.cozumpark.com/community/network-4/ip-tespiti-hk/#post-558700

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/07/2020 20:13

(@MustafaDemiroz)
Gönderiler: 217
Reputable Member

Gönderen: @ridvanbalkanli

Merhabalar,

Şirketimizde bulunan yaklaşık 20 civarında Cisco swich vardır. Bağlı olan bilgisayarın mac veya ip adresini hangi swich bağlı olduğunu bulmak istiyorum. Kullandığım komut show mac address-table | include 104B.4620.603E fakat hangi swich bağlıysa onda işlemi uygulamam gerekiyor ama ben istiyorum ki her hangi bir swich'e bağlandığımda komut la yazdığım mac veya ip hangi swich'e ait olduğunu bana göstersin.

Nasıl yapabilirim ?

Selamlar,

Baglı MAc adreslerini arp yada mac üzerinden bulabilirsin. Show mac address-table | i "mac-addres" dogru yöntem. Ayrıca kullandıgınız monitoring uygulamasıda söyler. Bizde söyleriz 🙂

Gönderildi : 19/07/2020 10:49

(@ridvanbalkanli)
Gönderiler: 35
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yardımınız için her keze çok teşekkür ediyorum 🙂

Gönderildi : 19/07/2020 11:17

Paylaş: