Forum

Cisco Router ve lin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco Router ve linksys 2101

5 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
529 Görüntüleme
(@serkansgrl)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

cisco 887 kuruyorum internete sorunsuz çıkıyorum fakat lynksıs 2101 baglıyorum telefon için register oluyor arama yapıyor fakat arama gelmiyor normal dandık modeme takıyorum arama geliyor arama yapıyor sizce neresi eksik

Gönderildi : 08/05/2021 11:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Kullandığınız cihazlar çok ama çok eski, günümüz teknolojilerine uygun değil, lab ortamı mı kurmaya çalışıyorsunuz?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/05/2021 12:07

(@serkansgrl)
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner mrb hakan bu piyasada olupta seni tanımayan yoktur cvp verdiğin için tşkler; 

cisco 2911 yada 2901 ile denedim sonuc aynı ama  lynksıs 2101 yerine sanal asterisk biliyorsun onu kuruyorum ama sonuç yine aynı 

Gönderildi : 08/05/2021 12:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

http://www.komturk.com/spa-2101/
cihaz sanırım bu. Orada dediği gibi başka bir router arkasında olunca nat modu ve dmz odaklanmak gerekli. Sanırım QoS da uyguluyorlar. 
Benzer cisco modelleriyle kurumsal da soruna sağlayıcı çözüm sağlamıştı ama ne yaptıklarını tam olarak bilmiyorum cihazlara turkcell bakıyordu. cisco voice uzmanlarından fikir almak gerekli, uyguladıkları parametrelere webden ulaşılabileceğine pek ihtimal vermiyorum açıkçası voice tarafı biraz dar derin uzmanlık alanı. Deneyimimi paylaşayım dedim.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/05/2021 12:50

(@serkansgrl)
Active Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz  tskler İbrahim abi deniycem bakalım ne olacak sonucu yazarım 

Gönderildi : 08/05/2021 13:24

Paylaş: