Forum

Cisco - Google Maps

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Cisco - Google Maps

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
748 Görüntüleme
(@serdarunal)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sahadaki Cisco switchlerimizi Google Maps 'te ilgili yerlere ekleyip, hangi switch nerede, hangi switch 'ten hangi fiber hangi switche gidiyor bunları göstermek istiyorum. Google Earth Pro haricinde bildiğiniz bir yazılım var mıdır ?

Gönderildi : 21/03/2022 06:34

(@serkanates)
Gönderiler: 1279
Üye

Zabbix ile yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Bildiğim kadarı ile background olarak resim ekleyebiliyorsunuz. Ben yapmadım ama araştırmaya değer.

Kolay gelsin.

https://www.zabbix.com/documentation/5.4/tr/manual/web_interface/frontend_sections/monitoring/maps

Gönderildi : 21/03/2022 08:26

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Maps malum buna yönelik bir uygulama değil. Inventory yazılımların çoğunluğunun network tarafta map desteği var kendinize uyan birini uygulayabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/03/2022 10:55

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Gönderen: @serdarunal

Merhabalar,

Sahadaki Cisco switchlerimizi Google Maps 'te ilgili yerlere ekleyip, hangi switch nerede, hangi switch 'ten hangi fiber hangi switche gidiyor bunları göstermek istiyorum. Google Earth Pro haricinde bildiğiniz bir yazılım var mıdır ?

Opmanager ile yapabilirsiniz

iyi çalışmalar

Gönderildi : 21/03/2022 11:00

(@serdarunal)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 21/03/2022 11:13

Paylaş: