Forum

Cisco AnyConnet VPN...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco AnyConnet VPN sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@alikucuker)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

VPN için cisco Anyconnet kullanıyoruz. bir kullanıcım Pc üzerinde mobil hat üzerinde VPN yaptıgında her hangi bir sorun olmadan VPN yapabiliyor.

fakat dışarından wi-fi üzerinden yaptıgında VPN e baglanamıyor.2-3 tane ayrı ayrı wifi ile denedim sorun aynı

sorun nerde olabilir ?

Gönderildi : 26/04/2023 09:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Eğer 3G ile sorunsuz bağlanan makine (aynı makine olduğunu düşünüyorum) wi-fi da bağlanamıyor ise o ağı size sunan şirket, ortam, cafe vs firewall tarafında vpn kapalı olabilir. Yani denediğiniz wi-fi ağlarda vpn' e izin verilmediği için bağlantı sağlayamıyor olabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/04/2023 11:47

(@alikucuker)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam, firewall tarafından olacağını düşünmüyorum. kullanıcı kendi telefonunun mobil ağını internete paylaşıp PC ye baglıyor bundada VPN e baglanamıyor.

Gönderildi : 26/04/2023 16:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Yazdığınız anlaşılmıyor ilkinde yapabildiğini ikincisinde yapamadığını yazmışsınız.

Hakan abinin dediği gibi sizin kontrolünüzde olmayan hotspot networklerde vpn erişimleri kısıtlandığından çalışmayabilir bizler de yaşıyoruz. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/04/2023 22:00

(@alikucuker)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ibrahim hocam şöyle özetleyim,

kullanıcının PC sinde mobil hat girişi var (türkcell in) internete bundan çıktığı zaman Cisco anyconnet programı ile sorunsuz VPN yapabiliyor.

FAkat gerek cep telefonun interneti gerek dışardan bir wifi ile baglandıgı zaman aynı program ile (cisco anyconnet) VPN yapamıyor.

Sizin dediğinize göre sorun kullanıcının PC sinde firewall de mi dışardan gelen wifi baglantılarını VPN yapmasını engelleyen bir kural mı var ?

Gönderildi : 27/04/2023 08:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Basit sorun eleme yöntemlerini denedin mi? Sonuçlarını paylaşır mısın?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/04/2023 14:00

Paylaş: