Forum

Cisco WLC 5508 1702...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco WLC 5508 1702I Ap de 2ci port ayar yapma hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
604 Görüntüleme
(@ismailAKBIYIK)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Elimde 1 adet 5508 controller var ve bu cihaza bağlı AIR-CAP1702I-E-K9 Aplerim var. bu cihazlarda eth0 poe ile ve aktif olarak çalışıyor. wifi konusunda bir problemim yok. eth1 yani diğer portada kablolu olarak bağlantı verip oradanda kablolu internet çalıştırmam lazım. Controller içinde bu ayarı her ap için tek tek yapabiliyorum. ama benim sorum wlc üzerinde bunun global ayarı varmıdır.  

wlc içinde çok yere baktım fakat ayarı bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 09/05/2017 15:44

(@gokhantatar)
Gönderiler: 193
Estimable Member

Merhabalar

Elimde 1 adet 5508 controller var ve bu cihaza bağlı AIR-CAP1702I-E-K9 Aplerim var. bu cihazlarda eth0 poe ile ve aktif olarak çalışıyor. wifi konusunda bir problemim yok. eth1 yani diğer portada kablolu olarak bağlantı verip oradanda kablolu internet çalıştırmam lazım. Controller içinde bu ayarı her ap için tek tek yapabiliyorum. ama benim sorum wlc üzerinde bunun global ayarı varmıdır.  

wlc içinde çok yere baktım fakat ayarı bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba,

AP'lerin ikinci portunu kullanma amacınız tam olarak nedir ? AP üzerinde 1 ADET POE portu mevcut.

WLC üzerinde global olarak yapmak istediğiniz pek net belirtilmemiş açıkçası.

Yapmak istediğiniz konfigürasyon AP üzerindeki her iki portuda aktif olarak kullanmakmıdır ? Eğer öyleyse, neden ihtiyacınız olduğunu belirtirseniz daha detaylı bir çözüm konuşabiliriz.

Kolay Gele

Gönderildi : 10/05/2017 22:41

(@SefaON)
Gönderiler: 135
Estimable Member

Merhabalar, 

biraz daha detay verebilirsen yardımcı olmak isteriz, 5508 üzerinde farklı bir network ID ile başka bir yayın mı yapmak istiyorsunuz ? 

iyi çalışmalar

sefa 

Gönderildi : 15/11/2017 12:03

Paylaş: