Forum

Açık Alan Wi-F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Açık Alan Wi-Fi önerisi

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
620 Görüntüleme
(@gokhanbiyikoglu)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirket kamplarında kullanmak için kablosuz ağ önerisine ihtiyacım var. 

Lokasyon 1 -  450-500 kullanıcı  30mbps fiber internet

Lokasyon 2 - 300 kullanıcı  30 mbps fiber internet 

Gönderildi : 05/12/2016 17:41

(@sametcakir)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhaba,

Aruba bu konuda gayet başarılı ama bu alanda tecrübeli kişiler bu konu hakkında daha alternatif çözümler sunabilir,

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 05/12/2016 18:05

(@ZaferSEN)
Gönderiler: 213
Estimable Member

450-500 kullanıcı nasıl bir ortamda, fabrika veya depo büyük hangarlarda mı, yoksa ofis gibi ortamlarda mı?

kullanıcılacak ortama bağlı olarak indoor veya outdor Aruba konumlandırabilirsiniz, 3x3 veya 4x4 Mu mimo cihazları var,

çevresel koşullar cihaz sayısına ve sinyal kalitesine etki edecektir. bu nedenle yerinde keşif öneririm.

Gönderildi : 05/12/2016 19:04

(@gokhanbiyikoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Zafer bey,

Ortam prefabrik konteyner yatakhanelerinin bulunduğu şantiye  kamp alanlarıdır. İlgili linke eklediğim fotoğraf yardımcı olacaktır. 

Gönderildi : 06/12/2016 10:21

(@ZaferSEN)
Gönderiler: 213
Estimable Member

kırmızı su tankerinin baktığı yönde ortada bir aydınlatma direği var, oraya outdoor ap (aruba 275 veya 277) konumlandırabilirsiniz, büyük oran da kapsar gibime geliyor, işi sağlama almak için bir tane de sol tarafa doğru ortalara doğru konumlandırabilirsiniz (oraya kadar kablo çekemezseniz ilk söylediğim aydınlatma direğine bir tane kurup deneyin)

Aruba Instant AP kullanırsanız cihaz controller gibi yönetmenize izin veriyor kolaylıkla yönetirsiniz.

Gönderildi : 06/12/2016 11:50

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Zafer bey ayrıntıları ve marka tercihini belirtmiş, ek olarak birkaç satır paylaşayım.

şantiye projelerinde amaç sadece internet erişimi sağlamak ise aruba fazla gelebilir.

tabi bütçe sorunu yok ise, aruba/huawei/cisco/ruckus outdoor modellerini inceleyebilirsiniz.

bütçe kısıtlı ise, unifi outdoor modellerini incelemenizi tavsiye ederim.

https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap-ac-outdoor/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/12/2016 12:48

(@gokhanbiyikoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Turan bey,

Şuan mevcut yapıda 6 adet unifi outdoor ap var. Tek yada 2 cihazla bu sorunu köklü olarak çözmek istiyorum. 

Gönderildi : 11/12/2016 18:49

(@gokhanbiyikoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

kırmızı su tankerinin baktığı yönde ortada bir aydınlatma direği var, oraya outdoor ap (aruba 275 veya 277) konumlandırabilirsiniz, büyük oran da kapsar gibime geliyor, işi sağlama almak için bir tane de sol tarafa doğru ortalara doğru konumlandırabilirsiniz (oraya kadar kablo çekemezseniz ilk söylediğim aydınlatma direğine bir tane kurup deneyin)

Aruba Instant AP kullanırsanız cihaz controller gibi yönetmenize izin veriyor kolaylıkla yönetirsiniz.

Zafer bey,

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Maliyet araştırması yapacağım. 

Gönderildi : 11/12/2016 18:51

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Turan bey,

Şuan mevcut yapıda 6 adet unifi outdoor ap var. Tek yada 2 cihazla bu sorunu köklü olarak çözmek istiyorum. 

mevcut bant genişliğiniz ile 1/2 cihaz mantıklı olabilir.

kullandığınız modelleri bilmemekle birlikte, long range serisinde bile, gerekli koruma ve tek ap ile şantiyelerde 200/300 kullanıcıya ulaşıldığını gördüm.

ki belirttiğim gibi indoor serisi bir ürün.

bütçe var ise zaten sorun yok, kısıtlı ise unifi önermiştim.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/12/2016 12:28

Paylaş: