Cisco PIX 501 Firew...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco PIX 501 Firewall RESETleme  

  RSS
Bekir AKGUL
(@bekirakgul)
Üye

 


Selam Arkadaşlar;


 


Elimde cisco pix 501 firewall var , arayüzü karşıma geliyor fakat kimlik bilgilerini bilmediğim için içine erişemiyorum. Cihazı yeniden conf. edebilmem için ya hard reset etmem lazım yada şifreyi değiştirmem/kırmam lazım.Elimde konsol kablosuda var , hangisini tercih etmeliyim ve nasıl yapılır.


 

Alıntı
Gönderildi : 21/12/2009 14:50
Eser SOLMAZ
(@esersolmaz)
Kıdemli Üye Yönetici
Bekir AKGUL
(@bekirakgul)
Üye

Belgedeki adımları uygulamaya çalıştığımda şunlarla karşılaştım , Solarwinds in TFTP yazılımını kurdum , daha sonra ayarlarından Gönderip/Almaya izin verdim. Belgede dediği gibi defult interface 1 nolu portu görüyordu cross-cable taktım  , ve ipleri belirledim. tftp komutunu yazdığımda .bin dosyasını alıyor ama daha sonra YES , NO komutunu yetirmiyor yeniden password belirleyemiyorum RECEiVED yazıyor kalıyor.Daha sora Cisco PIX Firewall Password Tool işlemi gelmiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/12/2009 19:48
Bekir AKGUL
(@bekirakgul)
Üye

Problem yanlış .bin  dosyasını kullanmamdan kaynaklanıyorumuş. Boot olurken Embeded Bıos Version 4.3.200 olunca bende kullanmam gereken Recovery versiyon dosyasının 4.3 olduğunu düşündüm ve dökümanda da tesadüfen 4.3 ve öncesi için npp.bin dosyası varmış.Neyse şuan ki versiyonum 6.3 ve belirtilen adımlardaki gibi uygulamaları yaptım ve cihazın arayüzüne eriştiğimde kullanıcı adı & parola soruyor.Bu kullandığım firmware ile parolayı sıfırladım  mı , yoksa default ayarlarına mı getirdim. Her halükar da nasıl içine erişicez...?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/12/2009 13:09
Paylaş: