Forum

Sanallaştırma i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanallaştırma için Sunucu öneriniz.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
453 Görüntüleme
(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Bir IBM sunucu alıp uzerinde 16 GB ram ilave ettikten sonra tüm sunucularımı yedeklemek maksadıyla bu sunucu uzerine taşımayı düşünüyorum. Sizde hangi IBM ürününü kullanmalıyım ? 

Gönderildi : 25/09/2008 17:00

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Keşke bir cümlelik sorular ile sanallaştırma projerinde kullanacağımız sunucuları belirleyebilseydik 🙂

Öncelikle hangi sanallaştırma ürününü kullanmayı planlıyorsunuz?

Gönderildi : 25/09/2008 18:37

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Sanallaştırmadan önce ihtiyaç planlaması yapılması gerekir ki Serhatında dedigi gibi bu işler öle ha deyince olmaz üzerinde çalışılması gerekir.

uptime ile mesele mevcut sistemlerin kullandıgı kaynakları belirleyip onda göre bir ihtiyaç çıkarabilirsiniz mesela....

Gönderildi : 26/09/2008 03:18

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member
Konu başlatıcı

Yapmak istdiğim büyük bir proje değil bu yüzden bence sunucusunun kapasitesi çok fazla önemli değil ;

Zira yapmak istdiğim tüm sunucuların sanal imajlarını almak ve bunları yedek olarak tutmak . Herhangi bir sorun durumunda çok kısa birzamanda bu sunucuyu ayağa kaldırıp fiziksel sunucuya müdahale etmek.

Ek olarak bir adet additional dc , bir adet antivirüs sunucusu , bir adet sadece bordro için kullanılan sunucu ve çok fazla ziyaret olmayan web sunucusu da sanal olarak halen çalışmaktadır OEM 3 gb ram xeon 2.0 sunucu üzerinde.

Kullancığım yazılımda Vmware Server 

Bu arada burda sunucu modelini sorarken sanallaştırma formununda da projeyle ilgili diğer detayları sizlerle paylaşmıştım. 

Gönderildi : 26/09/2008 19:34

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Biraz ilginç bir talep olmuş ama ben derimki eger makinaların dataları değişyiyor ise düşündügünüz yöntem işe yaramıyabilir. Ama yok hep aynı datalar ile hizmet veriyor derserniz DL360 DL365 x3655 gibi sunucuları değişik configler ile düşünebilrisiniz.

Gönderildi : 26/09/2008 19:51

Paylaş: