Forum

Ibm lenovo notebook

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ibm lenovo notebook

16 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
599 Görüntüleme
(@onersezgin)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

Geçen hafta  almış olduğumuz notebook çok yavaş çalıştığı için  bunu iade etmek istedik karşımıza  Türkiye distribütörü olarak
Boğaziçi bilgisayar diye bir firma çıktı ürünü geri alamayacaklarını söyledi ve lenovo ile ilgili seri bilgi teknolojileri diye bir firma ya yönlendirdi bu firma cihaz bir kaç gün kalsın gibi bir şey söyledi.Bakarız ama bilgisayarın hızı bu ise yapılacak bir şey yok dedi.

Bu konuda yol gösterebilecek arkadaşlar var mı acaba ?

Bu Ibm in müşteri hizmetleri gibi bir numarası yok mu ? Ibm hariç herkesle muhattap olduk.

Gönderildi : 18/03/2008 14:30

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Eğer notebooku şahsi olarak aldıysanız bu iade işlemini yapmanız oldukça zor olacak.Eğer bir IBM Partner aracılığı ile Seri Ltd. şirketine gönderirseniz bir sonuç elde edebilirsiniz diye düşünüyorum.(Geçmiş tecrübelerimden)

IBM 

444 0 ibm (444 0 426)

Gönderildi : 18/03/2008 14:54

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Makinanın donanımı nedir işlemci ram vs

Makinada Teknik bir sorun olmadıkça değişim biraz zorlaşıyor devreye tüketici hakları giriyor ve sizin bu konuyla yakından uğraşıp koşturmanız gerekiyor

Eski bir toshiba çalışanı olarak çok fazla yaşıyorduk bu tür sıkıntıları ilk 30 günü doldurmadıysanız değişim hakkınız var tabiki  biraz gayret ve sabır gerektiriyor ...

Gönderildi : 18/03/2008 14:56

(@onersezgin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Ürünün özellikleri aşağıdaki gibi :

İşlemci
 Intel Core 2 Duo Processor T5450 (1.66GHz - 667MHz)

Ekran
 15.4" WXGA+ TFT 1280 x 800 Parlak Ekran + Kamera

RAM
 (2 x 512MB) 1024MB PC2-5300 DDR2 SDRAM 667MHz

HDD
 120 GB 5400rpm SATA

Ekran Kartı
 Intel Graphics Media Accelerator X3100 256MB ekran kartı

Genişleme Yuvaları
 VGA, External Microphone/Line-In, Headphone / Line out, IEEE 1394, RJ-11, RJ-45, S-Video out, 4 x USB 2.0, 5-in-1 Multi-card Reader (SD/MMC/MS/XD/MS Pro), PCI ExpressCard (34 / 54)

Optik Sürücü
 DVD Recordable (Dual Layer) 24x max.

Diğer
 Intel PRO/Wireless 3945ABG kablosuz iletişim, Bluetooth, Parmakizi okuyucu

İşletim Sistemi
 Microsoft Windows Vista Home Basic

Pil ve Pil Ömrü
 Li-Ion 6 cell

Klavye
 Q Turkçe

Ağırlık
 2,73 Kg

PN
 TY2BVTK

Garanti
 2 Yıl 

Bende bu şekilde tüketici hakkı olduğunu duymuştum ama bununla ilgili yazılı bir şey bulamadım eğer bulursam dava açmayı düşünüyorum.

Tşk..

Gönderildi : 18/03/2008 15:06

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

lenovo notebooklarda xp desteği var. bence bir de xp yükleyip deneyin. o zaman bir daha düşünün derim [;)]

Gönderildi : 18/03/2008 23:15

(@SerdarGuley)
Gönderiler: 123
Estimable Member

Evet yazdığın özelliklere bakılırsa donanımın yavaşlık şikayeti edilebilecek bir donanım değil eğer makinanda vista kuruluysa mutlaka xp kurup birde öyle dene ondan sonra tekrar görüşelim mutlaka sorunun çözülecektir.

Gönderildi : 18/03/2008 23:29

(@onersezgin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Vista ile satışa çıkan bir makineyi neden xp ile kullanıyım.Yeni bilgisayara zaten lisansım var ken birde xp lisansı almak mantıklı gelmiyor.

Gönderildi : 19/03/2008 13:52

(@korhankoseoglu)
Honorable Member

30 gün Xp denemeli kullan beğenirsen lisans alırsın.

Gönderildi : 20/03/2008 00:53

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Notebook larda çok fazla hardware değişim sansınız olmuyor vista lisansınız var ise ram ilave edebilirsiniz farkını göreceksinizdir...

Gönderildi : 20/03/2008 00:57

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Merhaba,

IBM'in garanti çözüm ortağı olan bir firmada
çalışıyorum. Lenovonun bir çok serisinde yaşanılan bir sorun
bu.(Neredeyse T ve R serisi dışında hemen hemen her seride benzer
sıkıntılar var) Benim de şirket bilgisayarım Lenovo N100 ve görünürde
bir sıkıntı olmamasına rağmen çalışma performansı çok düşük.Garanti
çözüm ortağı olduğumuz için ürünü teknik ekibimizin inceleme şansı var,
istersen benimle irtibata geçebilirsin,.

Gönderildi : 24/03/2008 14:12

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Vistayı  silip xp yüklerseniz orjinal sistemi bozduğunuz için iade etme ihtimali iyice zorlaşacaktır. Bence xp ye  downgrade etmeyin. Farkı görmek  için bir ram ilave edip test edebilirsiniz.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 31/03/2008 12:30

(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member

Vistayı  silip xp yüklerseniz orjinal sistemi bozduğunuz için iade etme ihtimali iyice zorlaşacaktır. Bence xp ye  downgrade etmeyin. Farkı görmek  için bir ram ilave edip test edebilirsiniz.

Bende Lenovo T7100 serisinden aldım. Üzerinde vista home premium yüklü geldi. Usb diskimden laptopa dosya aktarmak istedim. 10 gb attıktan sonra ram hatası verdi. Sonra gittim 1 gb daha ram aldım. Tekrar denedim bu sefer 15 gb attıktan sonra ram hatası verdi. Acaba bu işletim sisteminden mi kaynaklanıyor, yoksa laptopdan mı?

Gönderildi : 02/04/2008 17:23

(@korhankoseoglu)
Honorable Member

büyük ihtimal serideki genel bi arıza olabilir. lenovo'nun guidelerine bakmak gerekir.

ayrıca lenovo da xp desteği var ve kurunca garanti dışına çıkmıyor

boğaziçi bilgisayar firması ile ilgili ben daha önce görüşme yapmıştım. lenovo pc lerine xp yüklemesi gibi bi durumda garanti dışı kalması gibi bi durum söz konusu değil.

Gönderildi : 09/04/2008 02:03

(@SelahattinOKUMUS)
Gönderiler: 76
Estimable Member

bende de n100 var 8 nisanda seri ltd ye gönderdim testleri yaptık sorun yok diye geri verdiler.. test raporlarını istedim başka servislere de gönderip karşılaştıracağım dedim siz bir daha deneyin dediler raporlarıda vermediler... (sanki arabalar gidiş gelişte su yakıyor) yarım saat adamlara makinedeki yavaşlamayı anlatamadım... seri ltd dışında başka yerler bulursanız birde onlara gönderin çünkü bu firmadan çözüm bulunamıyor.. 

Gönderildi : 16/04/2008 03:33

(@korhankoseoglu)
Honorable Member

şu bir gerçek ki ibm desktop ve laptop kısmını lenovo ya devrettikten sonra servisleri hiç de iyi durumda değiller. biz problemleri müşteri temsilcimiz arasında hallediyoruz. bir problem olduğunda ona gönderiyoruz. o baktırıyor. Boğaziçinde bi temsilciniz yoksa işiniz zor [:)]

Gönderildi : 20/04/2008 17:55

(@EmreSahin)
Gönderiler: 20
Eminent Member

Merhaba,

Öncelikle makinen öle sistemi çok ağır olan bi makine değil vista sistemi %50 yavaşlatıyor özellikle güncellemeleri yüklü değilse benim sana tavsiyem Xp kurman olacaktır eğer aradığın performans hala yoksa IBM Partner aracılığı olan bir şirketle geri dönüşüm yapabilirsin ama eğer fatura senin adına kesilmiş olursa değişimiz zor hatta imkansız olur değiştirmen için iyi bir yardım alman gerekmektedir

Gönderildi : 29/03/2009 00:04

Paylaş: