Forum

raid kart

Bildirimler
Hepsini Temizle

raid kart

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
1,822 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

İbm storage ve ibm serverlar var. raid kartı pili diye bir şey duydum bunu nasıl nereden kontrol edebilirim. sistemi etkileyen yanları nelerdir. bir web uzerinden ip girerek ulaşabiliyormuyuz.

Gönderildi : 10/08/2012 20:51

(@SavasKAPLAN)
Gönderiler: 244
Reputable Member

(@Anonim)

raid kartının raidi unutmaması için gerekli ve öenmli bir şey

pil dediğinizde 3.7 V lityum ion pildir.  

Gönderildi : 13/08/2012 21:25

(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member

raid kartının raidi unutmaması için gerekli ve öenmli bir şey

pil dediğinizde 3.7 V lityum ion pildir.  

pili olmayan raid kartları raidi unutuyorlar mı?

Gönderildi : 13/08/2012 21:40

(@erginilgaz)
Gönderiler: 164
Estimable Member

İbm storage ve ibm serverlar var. raid kartı pili diye bir şey duydum bunu nasıl nereden kontrol edebilirim. sistemi etkileyen yanları nelerdir. bir web uzerinden ip girerek ulaşabiliyormuyuz.

Merhaba,

Raid kartının üzerinde bellek olan modelleri mevcuttur.Data geldiğinden sistemin hızlı çalışması ve diskin yazma hızının yavaş kalmasında önce data bu raid kartının belleğine gelir ve arka planda yapılandırmış olduğunuz diske yazar.Bu arada bir elektrik kesintisi olduğunda eğer raid piliniz yok ise bellek içindeki data kaybolur.Bunu engellemek amacıyla bu raid sistemi pil ile korunur.Elektrik kesintisinde enerjiyi pilden alarak bellek içindeki data korunmuş olur.Zaten sunucu çalışmaya başlayınca disklere yazma işlemi tekrar başlar.

Teşekkürler.

Gönderildi : 13/08/2012 21:49

(@Anonim)
Konu başlatıcı

raid kartının pili fiziksel yada yazılmışlar nereden kontrol edebiliriz ve süresi ne kadardır. ben nereden bakmalıyım buna 3650 m3

Gönderildi : 14/08/2012 01:37

(@IsmailBayram)
Gönderiler: 3
New Member

Merhaba,

Bunu en kolay light path diagnostics panel denilen kısımdan fiziksel olarak görebilirsiniz. Software olarak da IMM ya da Megaraid Storage Manager(MSM) üzerinden görebilirsiniz. 

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 14/08/2012 13:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

panel hakkında turkçe klavuz yada dokuman var mı nasıl görebilirim. bu işlem için panelin kullanımı anlatabilirmisiniz

Gönderildi : 14/08/2012 15:56

(@Anonim)

bunu bilen varmı bende merak ettim

Gönderildi : 16/08/2012 21:55

(@IsmailBayram)
Gönderiler: 3
New Member

Merhaba,

Türkçe kaynak varmı bilmiyorum ama aşağıdaki linkten indireceğiniz PDF genel anlamda sunucunuzdaki sorunları çözmeniz konusunda size yardımcı olacaktır.62. sayfasında Light Path Diagnostics ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

http://download.boulder.ibm.com/ibmdl/pub/systems/support/system_x_pdf/00d3228.pdf

Gönderildi : 03/09/2012 16:01

Paylaş: