Forum

PC Server x3200 M3 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PC Server x3200 M3 Sorunu !

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,012 Görüntüleme
(@Ahmet_YILMAZ)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mrblar

Müşterime yeni bir tane IBM Pc Server aldık..Free Dos olarak geldi..

İşletim sistemi oarak Windows server 2003 enterprise 64 bit kurmaya açlışıyorum olmuyor..

Dos kurulum ekranında iştetim sistemi yükle seçeneğine ENTER dediğimde AŞAĞIDAKİ HATAYI alıyorum..

Setup did find any hard disk drivers installed in your computer.

Make sure any hard disk drivers are powered on and properly connected to your computer, and that any disk-related hardware configuration is correct.This may involve running a manufacturer suplied diagnostic or setup program.

pc de

2 x 500 gb hdd var..flopy sürücüsü yok...

sata raid driveri istiyor kanımca !! emin olmak istiyorum !!

NE YAPMAM GEREKİR ..TŞKLER

Gönderildi : 08/10/2011 16:08

(@Ahmet_YILMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hdd ler sata bu arada..

flopy e hangi sata raid i atıp yüklemem gerekir ?

Gönderildi : 08/10/2011 19:12

(@Ahmet_YILMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

// Güncel....

sorunu halen halledemedim..

bios da config ide mi hoksa ahci mi yapmam gerek...offff yaaaa offf yaaaaa

Gönderildi : 08/10/2011 21:27

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba

İşletim sistemlerinin, driverların ve raid konfigurasyonlarının sorunsuz bir şekilde yapılması için Hp tarafında StartSmart yazılımı, Dell tarafında OpenManage yazılımları mevcut iken IBM tarafında çok bilgim olmamasına karşın SupportGuide CD si olabileceğini düşünüyorum. Bu Support Guide yazılımı ile işletim sisteminizi rahatlıkla kurabilirsiniz.

Gönderildi : 08/10/2011 22:14

(@Ahmet_YILMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hoacam tşkler.

IBM SupportGuide cd sini kullanarak boot ettim işletim sistemini kurdum ama bu şekilde işimi görmüyor

ben işletim sistemini farklı cdler kullanarak deil direkt kurmak istiyorum..

IBM X-Series uzerinde Donanımsal RAID Kurulumu makalesine baktım burdan raid düzenini oluşturup kendi iletim sistemi cd m ile kurulum yapabilirim..cdyi netten çektim..serverde boot ettim ama [root@(none) /]# diye bir yere gelip takılıyor bu neden kaynaklana bilir acaba ..herhangi bir kullanıcı adı şifre koymadıydım ben sisteme ??? 

bekliyorum ?

Gönderildi : 10/10/2011 15:20

(@Ahmet_YILMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

// güncel

Gönderildi : 10/10/2011 20:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ibm'de bu cd sizi kuruluma hazırlar sağlıklı bir kurulum olmasını sağlar.Siz illa saf kurulum yapacağım diyorsanız eğer server 2003 kurulum esnasında F6 ile sata sürücüsünü tanıtmalısınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/10/2011 00:18

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

ilk önce usb floppy sürücü edinin. cd ler ile gelen  raid driverini disket içerisine atınız. ardından rızanında söylediği gibi kurulum ekranında F6 ya basınız size sürücü istediğine dair uyarı geldiğinde floppy içinde takılı olsun. Okeyleyip geçtiğinde raid sürücüsünü yüklemiş olacaksınız. Zaten geriside normal kurulum süreci içerisinde.

Gönderildi : 14/10/2011 18:46

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

// güncel

Merhaba,

Sorununuz ilettikten sonra sürekli olarak //güncel demenize gerek yok. İlgili arkadaşlar vakit bulduklarında cevap verirler.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 14/10/2011 18:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

nlite ile 2003 server surmunuze driver entegre edebilirsiniz

http://www.nliteos.com/

Gönderildi : 14/10/2011 19:04

(@Ahmet_YILMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sata Raid leri disketten yüklemeyi biliyorum..onu denediydim olmadı zaten..

sorunu çözdüm şu şeklide !!!

Elimdeki 2003 server enterprise crakli olduğundan dolayı ...

Not: Çözümpark Bilişim Portalı lisansız ürün kullanımını desteklememektedir. Bu sebepten dolayı yazının devamı Forum Sorumluları tarafından kaldırılmıştır.

Gönderildi : 17/10/2011 17:05

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Portalımız lisansız ürün kullanımını kesinlikle desteklememektedir. Bu sebeple konu kilitlenmiş ve bir önceki mesaj filtrelenmiştir.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 17/10/2011 17:10

Paylaş: