Forum

IBM server donanım ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IBM server donanım yardım !!

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@CesurHosafci)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

bir proje kapsamında bir ibm server bir storage almam gerekli bu donanımlara yedeklemeler ve sürekli web üzerinden bağlanmalar olucak (200 300 kullanıcı) acaba 7/24 kaldırabilecek ibm server  neler olabilir ben hali hazırda x3650 kullanıyorum.bilgi lütfen

Gönderildi : 15/07/2011 13:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba süsrekli proje çalışması yaptıkları için sponsorlardan www.piramit.com.tr adresinden Fatma hanım ile görüşebilirsiniz.Size yardımcı olacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/07/2011 14:17

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

IBM storage olarak N series'i tercih edebilirsiniz,bu ürün ile ilgili Erkal hocam'ın webcast'i vardı.Forumdan araştırabilrisiniz; Netapp/IBM N-Series Storage Mimarisi.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 15/07/2011 14:19

(@erkalaslankara)
Gönderiler: 278
Illustrious Member

Selamlar,

200-300 web kullanıcısı çok büyük bir yük getirmez ancak bu kullanıcıların kullanacağı programın ne olduğu önemli. Birkaç soru sormak isterim müsadenizle... Database yada Application olarak neler var ortamda? Web kullanıcıları bağlandıkları web uygulaması nedir? Ayrıca redundancy anlamında ne yapacaksınız? 300 kullanıcıyı tek sunucuda karşılayıp, o sunucuda herhangi bir arıza yada planlı bakım çalışması olduğunda hizmet veremez duruma gelmeyi göze alıyor musunuz?  Storage ünitesi ihtiyacınıza neye göre kara verdiniz? Disk alanı ve performans olarak gereksinimlerinizi belirlediniz mi? 

Cevaplarınıza göre tartışmaya devam ederiz.

Gönderildi : 15/07/2011 14:23

Paylaş: