Forum

ds3512 yeni disk ek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ds3512 yeni disk ekleme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

ds3512 de raid 5,  5 adet disk calışıyor. kapasite 1 tb . ben buna aldığım 1 adet daha diski eklemek istiyorum. yapı yine raid 5 olacak yani raid 5 e disk ekleyip kapasiteyi arttıracağı. IBM system store yazılımından nasıl yapabilirim. storagede şirketin verileri sanal makinalar calışıyor. çok dikkatli olmam lazım tum verileri ucurmak istemiyorum. makale ve videolara baktım.yardımınızla  son olarak adım adım tarif edecek bir ustat varmı. yardımlarınız için teşekkürler

logical ekranı aşağıdaki gibi henuz yeni diski boş slota takmadım

- storage subsystem ds3512

- array0 (raid 5)

- sanal (1.115.000 GB)

-free capasity ( 20gb)

saygılar.

Gönderildi : 24/05/2011 21:00

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

• IBM Ds 4700 Storage Configuration Disk Uygulamaları Bölüm 2 HotSpare Disk

Bir başka disk uygulaması Hot Spare Coverage’ dir. Bu uygulama ile daha önceden oluşturmuş olduğumuz array’I korumak için Hot Spare disk ekleyeceğiz. Hot Spare disk bir anlamda bizlerin güvencesi olacaktır. Raid Arrayin üyesi olan disklerden herhangi Diğerlerini oku...

• IBM Ds 4700 Storage Configuration Disk Uygulamaları Bölüm 1 Raid Array Operasyonları

IBM Storage ürünleri şirketimizin ihtiyaçlarına göre ölçeklenebilmektedirler. Şirket ihtiyaçlarımız büyüdükçe ve uygulamalarımız değiştikçe ve önem kazandıkça Storage üzerinde daha önceden oluşturmuş olduğumuz uygulamaları değiştirebilmekteyiz. Bu makle Diğerlerini oku...

•  
    Gönderildi : 25/05/2011 00:07

Paylaş: