Forum

ibm ds3512 store ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ibm ds3512 store manager 10

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

ibm ds3512 store manager 10 programını çalıştırdığımda aşağıdaki uyarıyı alıyorum. storegenin içine nasıl girebilirim.

your manage domain is not configured to monitor or manage any storage subsystems. Choose a methot for the addition of storage subsystems

automaic

manuel

automatic sectiğimde select ok to begin an automatic discovery of storage subsystems on the local sub-network. this may take several minutes

manuel sectiimde ise controller (dns/network name ıpv4 or ipva address) seceneği geliyor. yardımlarını bekliyorum. storagenin içine ulaşamıyorum

eğer bağlantı sorunuysa ip adreslerini hatırlamıyoruz....

Gönderildi : 23/05/2011 13:23

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Bağlantı Problemidir bu. Storage Default olarak DHCP' den IP almak üzere dizayn edilmiştir. Storage Manager Kurulu durumda bulunan bilgisayrınızı Dhcp Client olarak yapılandırıp, discovery özelliğiyle storageyi buldurmanızı öneriyorum.

Yönetim konsoluna eklendikten sonra el ile IP atamasını yapıp Storage Managera discovery etmeden bağlanmanızı tavsiye etmekteyim.

Gönderildi : 24/05/2011 23:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam storegeyi restart edince kendine geldi. yalnız başka bir bilgisayarı dhcp client yapmak nasıl oluyor. ve storage ip adreslerini değiştirisem ortamımda sorun cıkarmı gibi sorular aklıma geldi. umarım anlatabildim

saygılar

Gönderildi : 25/05/2011 11:51

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

• IBM Ds 4700 Storage Configuration Basic Configuration

IBM Ds 4700 Storage fiziksel bağlantılarını gerçekleştirdikten sonra yapmamız gereken temel işlemleri bu makalede sizlere paylaşacağım. Makale içinde anlatacak olduğumuz konular ; Storagemizin her iki yöneticisine (controller) sabit ip adresi ataması, Diğerlerini oku...

•  
    Gönderildi : 25/05/2011 12:04

(@Anonim)
    Konu başlatıcı

teşekkurler

Gönderildi : 26/05/2011 13:08

Paylaş: