Forum

IBM x225 Windows 20...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IBM x225 Windows 2008 Desteği?

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@sertacsirma)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

Şu anda bu server üzerinde 3GB ram ile windows 2000 sbs koşuyor. Bu sistem üzerine (tabii ~8GB ram ugrade'inden sonra) IBM Server Guide kullanarak Windows 2008 kurabilir miyim? Gerek donanım tarafında gerekse IBM Server Guide tarafında bir problem çıkar mı çıkmaz mı emin olamıyorum. Daha önce bunu deneyip başarmış olan var mı? IBM Server Guide'nin en son versiyonunu çekip deneyeceğimi öngörüyorum tabii.

Gönderildi : 22/09/2010 20:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Ben denedim guide ile kuramıyorsun çünkü Guidenin 2008 desteği yok. Ama zaten gerekte yok. 2008 cd sini takıyorsun ve kuruyorsun. Eğer bir sorun olursa yazarsınız size cevap veririm. Epeyce denemişliğim vardır..

Gönderildi : 22/09/2010 21:01

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hmmm çok teşekkürler. Bakalım şu ram upgrade'ini gerçekleştirebilirsek deneyeceğim kısa zamanda 🙂

Gönderildi : 22/09/2010 21:04

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bugün IBM'den aldığım cevap.

1- X225 8 GB ram desteklemiyor
2- O modelin ramleri stokta yok yurtdışı siparişle getirebiliyoruz.

Gönderildi : 23/09/2010 22:01

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

IBM bu konuda biraz problemli.Yedek parçaları çok pahalı.Server tarafında zaten garanti bitti ise ağnızla kuş tutsanız bilgi vermiyorlar.Garanti varken destek güzel ama:))Ben yerinizde olsam eski bir servere onların orjinal ramlarini alarak yatırım yapmam zaten yüksek bir fiyat çekerler.Ben riske girerek ibmden almadan aynı model makinaya ram taktım güzelde çalışıyor.Ama ram için yatırım yapmayın yeni server alın.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/09/2010 23:42

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Server alımında HP Dell ve IBM arasında sıralamanız nasıl olurdu?

Gönderildi : 24/09/2010 17:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bu herkesin parasına ürün bilgisine göre değişir.HP-IBM-DELL birbirinden artılarıda var eksileride var ama hepside kalitesini ispatlamış durumda.Servis,garanti,sorun sonrasında yedek parça gibi bir çok kriter var ürün bazında zaten hepsi kaliteli ürün alım sonrası işlemlerde ise HP-DELL-IBM bence.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/09/2010 01:01

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Bende destek ve yedek parça konusundaki hız ve ilgi alakayı göz önüne alarak bir sıralama yapmak istedim bu konuda. Bence HP daha çok ürününü arkasında duruyor gibi şuanda Türkiye'de.

HP - IBM - DELL

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/09/2010 12:23

(@E.MuratBilgic)
Gönderiler: 2
New Member

IBM X225 Windows Server 2008 R2 Data Center ,  Standart , Web Server gibi sürümleri desteklemektedir . Fakat Bu kurulumlar Server Core olarak çalışmamaktadır . Scsi ve bazı donanımların driver'ları elle yüklenmekle beraber çoğu donanım otomatik olarak tanıtılmaktadır. Şu an ben test için Data Center 'da tüm rolleri etkinleştirdim . Hiçbir problem olmadan Intel Xeon 2.66 ghz (X2) 512mb (256mb x2)  ram'le gayet yüksek bir performansta çalıştırmaktayım . 

Gönderildi : 24/09/2014 13:22

Paylaş: