Forum

IBM x3400 üzer...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IBM x3400 üzerine server 2003 kurulumu hakkında.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@OguzKaanGAYRETLi)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sistem dosyaları virüsten hasar görmüş bir IBM x3400 üzerine Server 2003'ü mevcut sistem üzerine onarma kurulumu yapmak için "IBM ServerGuide Setup and Installation CD v8.40"ı kullanabilirmiyim yoksa bu Cd ile sadece server ı sıfırdan mı kurup yapılandırabilirim ?

İlginize çok teşekkürler..

Gönderildi : 21/09/2010 17:48

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

setup and installation cd sadece raid yapılandırılmasını ve sunucunun işletim sisteminin kurulumuna hazır hale getirilmesinde kullanılır.

onarma işlemi yapacaksanız direk 2003 cd takıp setup çalıştırın yada boot edin devamında da repair seçeneğini kullanın.

kolay gelsin

Gönderildi : 21/09/2010 17:59

(@OguzKaanGAYRETLi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Direk 2003 CD sinden Repair i denedim fakat önceki işletim sistemini arama ekranından sonra Harddiskleri görmedi. makine üzerinde ServeRAID Controller 8k var ve bu kart için driver disket i bulamadım. Bulduğum linkler hep Installation CD.

Sorunuma gelecek olursak da Administrator şifresini yazdıktan sonra desktop gelmiyor. görev yöneticisinden explorer.exe yi çalıştırmayı, registeryden  Winlogon da Shel=explorer yapmayı, 2003 yüklü başka bir sistemden Explorer.exe dosyasını kopyalamayı v.s. denedim sonuç alamadım.

Services.msc ve diğer .msc lere girmek istediğimde Class Not Register hatası alıyorum.

Gönderildi : 23/09/2010 03:23

(@AhmetELMAS)
Gönderiler: 17
Eminent Member

RAID kartinin surucusunu uygun ServerGuide CDsi icinde bulabilirsin. Server uzerinde disket surucusu varsa 2003 kurulumu acilirken f6 ile raid kartini tanitip repair etmeyi deneyebilirsin.

Gönderildi : 23/09/2010 14:23

(@OguzKaanGAYRETLi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. en kısa sürede deneyip sonucu bildirecem.

birde "sfc /scannow" komutunun bir faydası olur mu ?

Gönderildi : 23/09/2010 17:49

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Direkt olarak repair yoluna gidebilrisiniz. Ayrıca sfc için http://support.microsoft.com/kb/310747/tr  inceleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 27/09/2010 14:06

Paylaş: