Forum

Mevcut Raid Sisteme...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mevcut Raid Sisteme Harddisk entegre etme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@FarukDemirhan)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sirketimizde X226 Server bulunmakta. Mevcut sistemin harddiskleri sıkıntı oluşturmakta. Bundan dolayı 2 x 72 Gb Scsi disk satın aldık. Bu disklerin mevcut sistemdeki bir dizine sorunsuz şekilde ServeRaid Manager ile nasıl entegre edebiliriz?

Yani örneğin D sürücüsüne bu diskleri entegre edip kapasite artırımı yapmak istiyoruz. 

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 16/11/2009 23:34

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba ,

Bunun için servere raid manager programını kurmanız lazım.

İİbm support cdleri içerisinde ve bu server alınınca veriliyor.Yazılımın en son versiyonunu kurunuz.

Diskleri sisteme taktıktan sonra

Mevcut d diskinize kapasite arttırımı yapmak için raid managerden işlemleri gerçekleştirmeniz lazım.

Serverin garantisi devam ediyor olabilir bendede aynı seriden var.

Kesin ve sağlam olsun yanlış yapmayım diyorsanız ibm sayfasında iletişim numaraları var oradan Muhtemelen Alparslan bey size server taradında yardımcı oalcaktır.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/11/2009 00:26

Paylaş: