Forum

Veeam ile Cloud ser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Veeam ile Cloud server yedekleme hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@recepsonmez)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

Cloud da sanal sunucum var. bazı lokasyondaki serverlarımın yedegini veeam üzerinde  cloudaki i serverimin diskine yedeklemek istiyorum.

Veeam backup&replicasyon programı ile clouddaki serverimi saglayıcı olarak gösterip lokasyondaki serverların yedegini oraya atabilirmiyim yada nasıl yapabilirim. 

Gönderildi : 16/03/2023 17:19

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4302
Co-Helper

https://helpcenter.veeam.com/docs/agentforwindows/userguide/backup_job_sp_settings.html?ver=60

Provider lisanslama ve kurulum yapmadan kendi cloud'unuza direkt alamazsınız aldığınız yedekleri seçeceğiniz bir yöntemle kopyalayabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/03/2023 22:57

(@burak-marangoz)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Merhaba,

Tam olarak topolojiyi bilmemek üzere aşağıdaki seçeneklerden faydalanarak yedekleme yapabilirsiniz.

Muhtemelen Veeam Agent kullanmak istiyorsunuz tam detay paylaşmadınız,

Veeam Agent - Community Edition ile

- Shared Folder
- Veeam Backup Repository 

olmak üzere 2 farklı repository'e yedekleme yapabilirsiniz.

Örnek olarak aşağıda doküman URL paylaşıyorum.

https://helpcenter.veeam.com/docs/agentforwindows/userguide/backup_job_target.html?ver=60

Gönderildi : 17/03/2023 10:28

(@recepsonmez)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

@burak-marangoz  evet hocam. veem restore & backup cloudaki sunucumca kurulu olcak. agentlerle haberleştirip cloudaki diskime yedek alacak şeklinde planlıyorum

Gönderildi : 17/03/2023 15:42

(@burak-marangoz)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Merhaba,

O zaman bir ip üzerinden port açılıp shared folder olarak kullanıp yedeklemeyi yapabilirsiniz, yada VBR üzerinde oluşturduğunuz bir Repository üzerinde Agent yedeklerinizi saklayabilirsiniz.

Agent - Destination to > Shared Folder

Agent - Destination to > Veeam Backup Repository

Bununla ilgili tüm dokümanlar Veeam Help Center üzerinde görselli anlatım ile mevcut.

Gönderildi : 17/03/2023 18:56

Paylaş: