Forum

Trend Micro Cloud A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Trend Micro Cloud App Security hk.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
580 Görüntüleme
(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

1 aya yakındır trend micro cloud app security demosu yapıyorum office365 paketimizin içerisinde ise ATP var yaptığım çalışmalarda microsoft bile trend micro cloud app security ürününü öneriyor şeklinde yazılar okudum office365 paketimin içerisinde ATP ölzelliği var iken ön tarafa trend micro cloud app security veya ona benzer tarz bir güvenlik yazılımı kurmama gerek varmı açıkcası kararsız kaldım bu konuda fikirlerinizi alabilirmiyim.

Gönderildi : 26/09/2020 09:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bir aydır deniyorsunuz, peki kaçırdığı bir mail oldu mu ATP' nin yakaladığı. Genelde aynı anda bu ürünler kullanılmaz. ATP var ise gerek yok veya CloudApp var ise ATP almanıza gerek yok, bir birine çok benzer ürünler.

Ben olsam farklı bir üretici olduğu için EOP + TM alırdım. Tabi fiyatlar önemli bu arada bir kampanya yaptılar haberiniz vardır, bence değerlendirin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/09/2020 14:56

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

Öncelikle cevabınız için teşekkürler ATP nin şuana kadar kaçırdığı bir mail görmedim sadece kafamı karıştıran konu şu oldu Microsoft bile öneriyor demeleri bende şurda takıldım açıkcası Microsoft neden ATP gibi bir ürünü varken başka bir ürün önersin ama sizin söyleminiz açıklayıcı oldu ATP varken gerek yok ikisi ide birbirime yakın ürünler demeniz kafamdaki soru işaretini kaldırdı demekki satış politikası ve stratejik böyle  söylemler çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/09/2020 19:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Microsoft hiç bir zaman doğrudan önermez, bu bir satış politikası çünkü örnek şu anda ATP gitti TM geldi, yani benzer bir ürünü varken yok bu daha iyi demez, ama örnek kapsama alanı farklı, ATP sadece mail bakarken CloudApp Security hem mail, hem onedrive hem sharepoint ve en son teams' i de kapsıyordu, özetle birisi daha uzmanlaşmış bir ürün.

Ama sadece mail güvenliği isteyen için ATP son derece yeterli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/09/2020 00:28

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

Gönderildi : 27/09/2020 09:35

Paylaş: