Forum

Symantec Admin şifr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantec Admin şifresi resetleme sorunu hk

2 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
1,631 Görüntüleme
(@senoloksuz)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bizim bilgi işlem işlemlerini devraldığımız şirkette symantec kullanılıyormuş ve server üzerinde yönetim konsolu üzerinden kurulmuş.

Bu sistemden çıkmamız lazım ve hakkında tek bildiğimiz lisansın hangi mail üzerine alındığı 🙂 Şirkette kimse şifreyi bilmiyor eski bilgi işlem yetkilileri de bilmiyor , şifresini sıfırlama için çok uğraştık ama olmuyor.

Şifremi unuttum kısmından ise symantec lisans bittiği için yardımcı olmuyor. (Baya mailleşme oldu en sonunda lisans aldıramayacaklarını bize anlayınca cevap vermiyorlar)

Böyle bir durumda kaldık gerçekten sıkıntı içindeyiz , bazen programı devre dışı bırakma yada şuanda olduğu gibi farklı bir yazılıma geçme durumumuz var ama bilgisayarlardan kaldıramıyoruz.

Sistem Active Directory yapısında ve otomatik symantec clientlara kuruluyor. (Bunu iptal edebilirim server ı kapatıp ama farklı uygulamalar da var aynı sunucuda)

Sorum şu ki ben bu uygulamayı nasıl kaldırabilirim ,  

2.si eğer kaldıramıyorsam mecbur antivirüs server ı sileceğim fakat client tarafında uygulamayı nasıl silebilirim , şuanda şifre sormakta.

Teşekkürler.

Adsız
Bu konu 3 yıl önce Şenol Öksüz tarafından düzenlendi

Gönderildi : 06/03/2021 16:48
Konu Etiketleri

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Hatırladığım kadarıyla yazayım en son 12 sürümü kullanıyordum yöntemler değişmişse de en doğru yanıtı webden alabilirsiniz.
Öncelikle client dan silmek için bir batch file vardı şimdi bulamadım. Mantık olarak şöyle öncelikle servis, exe'leri kill etmelisiniz yada güvenli kip gibi durumdan yapmalısınız akabinde reg ve folder'ları sildiğinizde uygulama yok olmuş olur. Cleanwipe isimli bir aracı olması lazım ama pass girmeden kaldırabiliyor muydu o kadarını hatırlamıyorum support sitesini kontrol edin.

Console pass için de factory reset yöntemi vardı onu da uygulamıştım. File ve db tabanında işlem yapılarak yeni şifre atanabiliyordu. Support dan bakmalısınız.
Eski bazı kayıtları bulamayabilirsiniz ona birşey diyemem sanırım ürün devrolmuş eski forumlarında deneyim oldukça iyiydi.
2 dk aramayla bu çıktı. Kendi sürümünüze göre arayınız.
https://community.broadcom.com/symantecenterprise/communities/community-home/librarydocuments/viewdocument?DocumentKey=9b44e760-e048-4917-99df-0665ac7b2a77&CommunityKey=1ecf5f55-9545-44d6-b0f4-4e4a7f5f5e68&tab=librarydocuments

Bu tip yöntemleri zaten denediniz ve çözüm olmuyorsa yapılabilecekler bellidir. Sunucu da etkileyen alan çok büyük olduğundan sunucuyu imha edersiniz.:)  client'lar parola sormadan herhangi bir uninstaller ile direkt kaldırılamayacağı için manuel uğraşıp batch yazmanız lazım. Ör eski bir versiyona dair bilgi linkte. Sizde ki versiyonun alanlarını bulmalısınız. Akabinde gpo ile zor olabilir ama script geliştirerek client'ları temizleyebilirsiniz bu biraz çabanıza bağlı. 🙂
https://www.raymond.cc/blog/password-to-uninstall-symantec-antivirus-client/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2021 07:30

Paylaş: