Forum

Acronis True Image ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Acronis True Image 2019 ile Imaj aldım ama geri yükleyemiyorum! Nerede yanlış yapıyorum?

22 Yazılar
8 Üyeler
11 Likes
23.4 K Görüntüleme
(@more)
Gönderiler: 2
New Member

Merhabalar,

Acronis ile C ve D bölümlerinden oluşan tek bir hdd'den işletim sisteminin olduğu c sürücüsünün backup'ını alıp başka bir bilgisayarın C ve D sürücüsünden oluşan hdd'sine geri yükleme yapmak istediğimde C ve D her iki sürücünün de silinmesine sebebiyet vererek geri yükleme yapabiliyorum. D sürücüsünde kullanıcının verilerinin var olduğunu düşünürsek acronis ile sadece C sürücüsüne geri yükleme yaparak bilgisayarın açılmasını sağlayamıyorum. İşlemi tamamlıyorum lakin boot esnasında boot edemiyor. Acroniste bu şekilde bir backup ve restore yöntemi yok mu acaba?

Gönderildi : 07/12/2022 15:35

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

Bu daha çok deneyimsel yani kontrol paralel bir konu, hata yapıldığında bunu uyarma dışında çözebilecek bir uygulama bilmiyorum yalnız şu fark olabilir Ti home ile business sürümlerin detay yetkinlikleri çok farklı.
Konu basitçe şöyle. Bir diskte C ve D'nin size'ı olur sectör, byte'ına kadar, başka bir diskte de doğal olarak bire bir aynı olmaz. Siz başka bir diske C size'larını birebir eşitlemeden yazmaya kalkarsanız D uçar. İşlem anında boot seçimi de değiştiriliyorsa boot etmez repair gerekir. 
Bu sebeplerle bu işlem çok hassas olmayı dikkati gerektirdiğinden ben disk imajları üzerinden yürümeyi öneririm.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/12/2022 16:23

(@more)
Gönderiler: 2
New Member

Birkaç farklı denemeden sonra amaçladığım şekilde restore yapabildim. Belki birilerine faydam olur düşüncesiyle de youtube bu konuda bir Video ekledim. 
https://youtu.be/yNsOYYGzWiA

Gönderildi : 07/12/2022 23:51
Hakan Uzuner reacted

Sayfa 2 / 2
Paylaş: