Forum

Excel to PDF

Bildirimler
Hepsini Temizle

Excel to PDF

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@samilaltundal)
Gönderiler: 502
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İnş. bu soruyu sormam abes kaçmaz, firmamıza lazım oldu bu tarz bir program satın alacağız, ismi duyulmamış programlar olduğu gibi sanırım Adobe de bu işi yapıyor ama Adobe çok pahalı sizin tavsiye edebileceğiniz bir program var ise çok sevinirim, Excel de hazırlanmış tabloları PDF çevirmek istiyorlar.

Gönderildi : 05/02/2009 03:14

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Sn. Samil Altundal,

Ben ücretsiz bir yazılım önersem olur mu acaba ?

PDF995 printer kurarak mevcut dosyalarınızı PDF formatına çevirebilirsiniz.

Buradan PDF995 indirin ve kurun. Daha sonra buradan da Converter kurunuz.

Deneyin bakalım işinizi görecek mi ? Lütfen geri bildirim yapmayı unutmayınız.

Veya Office 2007 sürümünü kullanıyor iseniz buradan indireceğiniz save to pdf eklentisi ile dosyalarınızı pdf çevirebilirsiniz.(Dil seçiminizi ofis orjinal diline göre değiştiriniz.)

Gönderildi : 05/02/2009 03:36

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba iki kurulumu da gerçekleştirdim, ve çevirdim ama çevrilen pdf dosyasını açamıyorum dosya bozuk hatası alıyorum, dosya uzantısına baktığım vakit ise herhangi birşey göremiyorum.

Gönderildi : 05/02/2009 03:47

(@samilaltundal)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Erken geri bildirim için özür dilerim, dosya içinde çevirirken dosyaya yazdır kutucuğu pasif olması gerekiyormuş onu aktif ettiğim için hata almışım, pasif yaptıktan sonra aldım herhangi bir sorun yok, ilginiz için çok teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 05/02/2009 03:56

(@rafets-ayata)
Üye

Tekrar Merhaba,

Bir noktada hata yapıyorsunuzdur. Öncelikle yazınızı teyit edelim. Siz oluşturduğunuz bir excel tablosunu veya word dökümanını PDF formatına çevirerek kaydetmek istiyorsunuz. Eğer bu durum bu şekildeyse size önderdiğim PDF995 işinizi görecektir.

Şimdi nasıl yapacağınızıda kısaca anlatayım. PDF995 Printer Driver yüklediniz ardında Converter 1.0 yüklediniz. Yazıcılar bölümünde PDF995 adında bir yazıcı oluşmuş olacaktır.

Excel dosyanızı açıp Yazdır seçeneği ile PDF995 yazıcısını seçiyorsunuz. Bu işlem ile birlikte size dosyayı nereye kaydedeceğinizi soracak herhangi bir yere kaydedin. Bu dosyayı kaydeder etmez Adobe Acrobat Reader programınızla otomatik olarak açacaktır.

Hemen test ettim örneğini görmeniz için ekliyorum :

Gönderildi : 05/02/2009 03:58

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Erken geri bildirim için özür dilerim, dosya içinde çevirirken dosyaya yazdır kutucuğu pasif olması gerekiyormuş onu aktif ettiğim için hata almışım, pasif yaptıktan sonra aldım herhangi bir sorun yok, ilginiz için çok teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim.

Rica ederim özür dileyecek birşey yok. Geri bildiriminiz için ben teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/02/2009 04:01

(@FikriEREN)
Gönderiler: 11
Active Member

doPDF programı var free, ben işlerim için onu kullanıyorum.

Gönderildi : 09/02/2009 12:50

(@TarkanAtes)
Gönderiler: 65
Trusted Member

Merhabalar

Ben senelerdir PrimoPDF kullanıyorum.

oldukça gelişmiş ve başarılı kabul ediyorum.
Özellikle tavsiye ederim.
Ücretsiz bir yazılım. Kendini PDF Printer olarak sisteme tanıtıyor.YAZDIR dediğinizde kendi menusu açılıyor ve nereye hangi isimle kaydedeceğinizi soruyor ve kayıt ediyor.

http://www.primopdf.com/

Gönderildi : 19/02/2009 01:00

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar

Ben senelerdir PrimoPDF kullanıyorum.

oldukça gelişmiş ve başarılı kabul ediyorum.
Özellikle tavsiye ederim.
Ücretsiz bir yazılım. Kendini PDF Printer olarak sisteme tanıtıyor.YAZDIR dediğinizde kendi menusu açılıyor ve nereye hangi isimle kaydedeceğinizi soruyor ve kayıt ediyor.

http://www.primopdf.com/

Evet bende aylardır bu programı kullanıyorum A'dan Z'ye herşeyi pdf yapabiliyorsunuz.

Çok kullanışlı ve özellikle free bir program.

Gönderildi : 19/02/2009 12:24

Paylaş: