Forum

Farklı sistemler i&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Farklı sistemler için Universal Image oluşturmak (Recovery değil!)

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
487 Görüntüleme
(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Şirketinizde farklı model ve markadan bir sürü bilgisayar var. Bunlar için Universal Image oluşturuyor musunuz? Ben UIU'nun 3. versiyonunu kullanıyordum ama SP3ü kabul etmiyor. Yeni versiyonu kabul ediyor ancak lisans ücretleri çok uçuk seviyelerde.

UIU (Universal Image Utility) alternatifi başka bir program biliyor musunuz veya sizler nasıl bir yöntem kullanıyorsunuz?

Gönderildi : 03/02/2009 02:04

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Acronis Snap Deploy'u deneyebilirsiniz.

http://www.kavi.com.tr/urun_detay.php?id=241

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 03/02/2009 02:07

(@OrhanAslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Acronis Snap Deploy'u deneyebilirsiniz.

http://www.kavi.com.tr/urun_detay.php?id=241

İyi çalışmalar.

Teşekkür ederim Murat bey hemen incelemeye başlıyorum.

Gönderildi : 03/02/2009 02:33

(@OrhanAslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Snap Deployun kendi driver database'i yok. UIU (Universal Image Utility)nin kendi driver database'i var. Peki domaine katmadan önce bilgisayları normal şekilde dümdüz image alsak ve sonradan sadece SID'ini değiştirsek bir zararı olur mu? Çünkü sadece 3 farklı tipte 250 civarı bilgisayarımız var ve 3ü için tek bir normal image oluştursam olmaz mı?

Gönderildi : 03/02/2009 12:08

(@OrhanAslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Belki sorum tam anlaşılmadı. Şimdi normal Acronis veya Ghost ile herşeyini kurduğumuz bilgisayarın image'ini alıp aynı marka ve model başka bilgisayara klonlarsak SID problemimiz oluyor. Tüm bilgisayarları bu yöntemle kurup SID'yi sonradan teker teker değiştirisem Domain altında başka bir sorunla karşılaşırmıyım? Yani başka yapmam gereken bir şeyler varmı?

Gönderildi : 04/02/2009 15:44

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. SID değişimini acronis'te yükleme esnasında bir klik ile yapabiliyorsunuz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 04/02/2009 16:42

Paylaş: