Forum

Acronis Universal R...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Acronis Universal Restore

38 Yazılar
12 Üyeler
0 Likes
2,555 Görüntüleme
(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Eğer image'de bir bozulma yoksa dönecektir.

Teşekkürler.

Gönderildi : 03/03/2009 12:45

(@muratdedeoglu)
Gönderiler: 141
Estimable Member

merhaba

bu programı bende satın aldım sirket icinde kullanmaktayım 

yasadıgım bazı durumları sizinlede paylasmak istiorum 

3 adet farklı konfig. sahip server ımız bulunmaka bunlar arasında universal restore ozelligi calısıyor imajları atabiliyorum sorun yok

fakat ben client pc ler icin bitane referans imaje dosyası hazırladım icinde programlar vs var 

pc lerde sorun oldugunda bu imajı donmeyi dusunuordum fkat her pc de calsımıyor 

universal restore option ında Use Driver  deyip o donanımın ilgili temel driverlarını  yuklesemde

driver yukleme deyip imajı yuklesemde degişen bisey olmuor direk mavi ekran ve restart... 

ama çalıştıgı  imajın kinden farklı donanıma sahip pc lerde var 

* acronis in sitesinden programın guncelleme durumlarını takip ediorum ve en son surumu kullanıorm 

* ek bilgi olarak  farkettigim bi durum da soyle eger imaj intel işlemcide alındıysa amd lere donemioyor universal olarak driver eksemde eklemesemde

bu konuda yapabilcegimz biseyler varmı

eger bunu cozersm zaman kaybı konusunu buyuk oranda halletmiş olacagz 

iyi calsımalar

Gönderildi : 09/03/2009 19:47

(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba,

Universal restoreyi kullanırken farklı bir donanıma kurulum esnasında sizden driver istediği yerde hiç bir driver göstermeyin ve "Skip All Drivers" seçeneğini seçin. (Bu arada Use Universal Restore seçeneğini önceden seçtiğinizden emin olduğunuzu varsayıyorum). Bende önceden sizinle aynı problemi yaşıyordum bu şekilde çözdüm. Ancak Intel->Amd denemedim daha..

Gönderildi : 10/03/2009 00:33

(@muratdedeoglu)
Estimable Member

dostum zaten iki option ı da deniorum ben universal restore dayken driver yuklesemde yuklemesemde gene mavi ekran ve restart atıo bazı donanımlarda

Gönderildi : 10/03/2009 11:52

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Donanımla ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama lisanslı bir  kullanıcı iseniz Kavi Bilgisayar ile iletişime geçip yardım almanızda fayda var.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/03/2009 13:27

(@muratdedeoglu)
Estimable Member

ilgili donanmlara normal sistem kurlumu yapabilriorum

Acronis True Image Echo Server for Windows

True Image Universal Restore Server EN

urunler bunlar ve lisanslı 

son surumleri kullanıorm 

universal restore ozelligilnden iki secenek mevcut dirver ekle yada ekleme die 

ikisde olmuor donanımda saglam sanırım butun donanınmlarda calsımıor 

Gönderildi : 10/03/2009 14:42

(@alimxd)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Install the following drivers seçersek bize elimizdeki sürücüleri göstermemizi isteyecek ve bunlardan uygun olanları geri yüklemede yükleyecektir. Add diyip elimizde bulunan sürücüleri yükleme bilgilerini içinde bulunduran *.inf dosyalarını ekliyoruz. Siz bir *.inf dosyasını eklediğinizde birçok driver bilgisi gelecektir. Acronis onların içinden uygun olanını yükler eğer uygun olanını bulamazsa ya sizden göstermenizi ister ya da Windows açılışından sonra yüklemeniz için pas geçer.

Drivers bilgilerini içeren infoyu nasıl bulcam

Gönderildi : 11/03/2009 20:15

(@alimxd)
Trusted Member

driwers lerin bilgilerini  içerdigi dosyayı nasıl bulabılrım

Gönderildi : 11/03/2009 20:30

(@muratdedeoglu)
Estimable Member

tam olarak ne yapmak istedigini solersen eger soruna daha kolay cozum bulabilrsin

Gönderildi : 11/03/2009 23:14

(@alimxd)
Trusted Member

ben acronis unıversal restore yapmak ısıtıorum surayı tam olarak anlamadım

Install the following drivers seçersek bize elimizdeki sürücüleri göstermemizi isteyecek ve bunlardan uygun olanları geri yüklemede yükleyecektir. Add diyip elimizde bulunan sürücüleri yükleme bilgilerini içinde bulunduran *.inf dosyalarını ekliyoruz. Siz bir *.inf dosyasını eklediğinizde birçok driver bilgisi gelecektir. Acronis onların içinden uygun olanını yükler eğer uygun olanını bulamazsa ya sizden göstermenizi ister ya da Windows açılışından sonra yüklemeniz için pas geçer.

Drivers bilgilerini içeren inf nasıl bulcam

Gönderildi : 12/03/2009 02:38

(@muratdedeoglu)
Estimable Member

universal restore cd syle sstemi boot etiktdn sonra

restore dioruz 

sonra univ. restore ozelligini secip  instll following driver dedigimizde 

o donanıma ait onceden indirmiş oldugumz driver ların path ini gosteriorz 

usb disk e veya cd ye kaydedebilrz driverları acronis göruor

Gönderildi : 12/03/2009 18:23

(@alimxd)
Trusted Member

pekı ben bu pacth dosyasını nerden ındırebılırm

Gönderildi : 12/03/2009 21:41

(@zeki.keser)
Gönderiler: 12
Eminent Member

Ibm marka raid 1 yapılı server imajını alsam normal bir sata diskli oem pcde bunu acabilirmiyim

Gönderildi : 19/03/2009 00:50

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Evet açabilirsiniz acronis diskin raid yapısına bakmadan partition olarak yedekleme yapmaktadır.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/05/2009 11:39

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

O zaman problemsiz olarak, Raid 1 de bulunan imajı Raid 5 e sıkıntısız kurabiliriz.Birde Acronis Universal kullanıcılarına; Blackberry Server Kullanıyorum P4 1.5Ghz imajını alıp IBM X3200 Raid1 yapıya kurabilirmiyim? Tam netleşmeden ürünü satın almak istemiyorum.

Gönderildi : 06/05/2009 01:29

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum.

En kötü eski sunucu duracağı için ondan devam eder daha sonra sorunu giderdikten sonra Ibm'den hizmet vermeye başlarsınız.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/05/2009 01:38

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Teşekkürler.Deneme sürümünü bulup test yapmak gerekecek.Sonuçları için bilgi vereceğim.

Gönderildi : 06/05/2009 02:18

(@cihadkilic)
Gönderiler: 8
Active Member

merhaba gerçekten güzel bi program bu acronis ama universal restore denilen özelliğini bi türlü çalıştıramadım ben elimde 10 ve 12 boot cd leri var hatta 10 olanla baska bi arkadasım universal restoreyi çalıştırdıgını söylüyor ama benim aldıgım imajı geri atmak istedigimde aynı veya farklı donanımdaki makina farketmiyor universal restore kısmı gelmiyor imajı sanal makinadada aldım normal makinadada aldım ama sonuc aynı sebebi nedir sizce iyi çalısmalar ..

Gönderildi : 21/11/2012 03:26

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Boot CD Universal Restoreli yapılması gerekiyor eğer siz Universal Restore modülünü yüklememişseniz ve Boot CD yaparken bu seçeneği işaretlememişseniz göremezsiniz.

Gönderildi : 21/11/2012 19:42

Sayfa 2 / 2
Paylaş: