Forum

F-secure client sec...

Bildirimler
Hepsini Temizle

F-secure client security 7 hakkında

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
482 Görüntüleme
(@ismailalkurt)
Gönderiler: 176
Reputable Member
Konu başlatıcı

MErhaba arkadaşlar

F-secure antivirüs programı kullanan arkadaşlar varmıdır.

Bendeki terminallerin özellikleri 512 ram p4 3 ghz işlemci 80 gb hdd.

Terminaller normalde düzgün çalışıyor.Fakat f-secure client security i kurduğumda çok olmasada hissedilecek seviyede performans düşüyor.

Real timede gerekli ayarları vs. yaptım.Sizce daha neler yapabilirim.(Mesela wsus güncelleme yaparken client iyice yavaşlıyor.)

Ayrıca performans ve güvenlik açısından hangi antivirüs yazılımı daha iyidir.

Gönderildi : 22/03/2008 04:17

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Tüm agdaki clientlerde bu sorun yasanıyor mu, network ün yogunlugundan olabilir mi yogunlugu nedir? F-secure kullanamdım fakat sana halen kullanıyor olduğum Mcafee Total Protection for Sbs önerebilirim. veya Trend Micro SMB

Gönderildi : 22/03/2008 13:28

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba İsmail Bey,

F-Secure ürünlerin testlerinde de bizde bu gibi sorunlar yaşadık. Performans ve güvenirlik istiyorsanız arkadaşımında önerdiği gibi McAfee Total Prodection veya Kaspersky BS ürünlerini tercih etmenizi tavsiye ederim.

Saygılar.

Gönderildi : 22/03/2008 18:39

(@ismailalkurt)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet ama maalesef ben göreve başlamadan önce 2 yıllığına alınmış.

Trend microyu herkes öneriyor.Ben ona geçebilmek için nasıl bir yol izleyebilirim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/03/2008 04:50

(@rafets-ayata)
Üye

Evet ama maalesef ben göreve başlamadan önce 2 yıllığına alınmış.

Trend microyu herkes öneriyor.Ben ona geçebilmek için nasıl bir yol izleyebilirim.

Teşekkürler.

Ürünler arası geçişlerde rakip üründen geçiş indirimleri uygulanır. Yani normal fiyatın altında ürünü satın alırsınız. Sadece elinizdeki lisansı belgelemeniz yeterlidir. Bunun için donanım sponsorumuz pramit bilgisayarla iletişime geçebilirsiniz. Veya konu hakkında yardımcı olabilirim.

Saygılar

Gönderildi : 23/03/2008 17:17

(@ismailalkurt)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Esasında trend micro performansı etkilemiyorsa benim idealimdir.Mesela f-secure 7 de antispamda yok.

Gönderildi : 23/03/2008 17:34

(@rafets-ayata)
Üye

Esasında trend micro performansı etkilemiyorsa benim idealimdir.Mesela f-secure 7 de antispamda yok.

İsmail Bey bu tamamen yapınıza ve projenize aynı zamanda anti virüs ürünün hangi versiyonunu seçeceğinize bağlıdır. Mesal Trend Micro for SMB sürümünde kullanıcılar için anti spam ve anlık konuşma koruması yok ... Fakat başka bir sürümünde ise var. Siz yapınızın nasıl olduğunu kaç kullanıcı olduğunu mail alış veriş için hangi yolu izlediğinizi v.s. bilgileri paylaşırsanız bizde size öneride bulunalım.

Saygılar

Gönderildi : 23/03/2008 17:58

Paylaş: