Forum

veeam replication

Bildirimler
Hepsini Temizle

veeam replication

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

veeam kullanıyorum. başka subeme replication yapacağım karşı tarafada veem kurmam gerekiyorumu yoksa ana merkezden sadece replika etsem olurmu ?

Gönderildi : 26/11/2016 02:09

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

veeam replikasyon süreci ve seçenekleri ile ilgili sorularınız noktasında referans adres fikir verecektir.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2014/03/02/veeam-ile-replikasyon-ve-failover-senaryolari.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/11/2016 03:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

hocam,

disaster tarafına direk veeam setup sıfırdan kurulacakmı on udemek istedim yoksa proxy server yaratsak işimize yarıyormu yada senaryo nasıl olmalı . makale cok guzelde ben aradığım cevabı tam bulamadım yada ben anlıyamadım. 

Gönderildi : 26/11/2016 16:15

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Dursun bey,

aslında sorunuzun cevabı makale içerisinde mevcut.

öncelikle hangi replikasyon senaryosunu seçmeniz gerektiğine karar vermelisiniz.

kararınıza göre onsite için, 1 adet veeam sunucusu ve dis.site tarafında öneriliyor.

offsite için, dist. site 1 adet veeam sunucu/proxy, prod. ortama proxy sunucu kurmanız performans için öneriliyor.

drs tarafını düşündüğünüzü göre kurumsal verileriniz ve zamanınız değerli, buradan vb. platformalardan mutlaka tavsiyeler alırsınız.

tavsiyem, sürece hakim değilseniz, danışmanlık almanız tarafında olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/11/2016 18:44

Paylaş: