Forum

StorageCraft yedekl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

StorageCraft yedekleme hakkında.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@yildirimozyakisir)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

StorageCraft yedekleme programını almak istiyorum. Mevcut yapımda bulunan fiziksel makinanın imajını alarak - Hyperv yükleyerek çalıştırmak. Olası bir feleket anında fizikselin yedeğini sürekli alarak çok kısa bir sürede sanal ortamda imajı çalışmak istiyorum. Yada tüm fiziksellerimi sanala taşıayarak bu program ile sanalların yedeğini almak. Bu program işlimi görürmü. 

StorageCraft kullanan varmı? Deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz. Teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/10/2016 15:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Kullanmadım ama Arcserve denemenizi öneririm, benzer işleri çok başarılı bir şekilde yapabiliyor, mutlaka bir POC isteyin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/10/2016 00:22

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

yapınızda node sayısı fazla değil ve birden fazla hypervisor çözümü kullanmıyorsanız, storagecraft kullanabilirsiniz.

daha önce konumlandırdığım kurumlar oldu, taleplerinizi gerçekleştirir.

fiziksel hostları, vm haline getirirseniz, vm lisans paketleri fiyat olarak çok uygundu, şuan ne durumdadır bilmiyorum.

bütçenizi aşmıyor ise, veeam kullanmanızı tavsiye ederim, büyük rahatlık.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/10/2016 01:03

(@yildirimozyakisir)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Turan bey cevabınız için teşekkür ederim. Evet tüm fizikselleri StorageCraft yedekleri alıp Hyperv taşımayı planlıyoprum. Daha sonra StorageCraft hyperv yedekleme lisansı daha uygun.

Siz daha önce kurdunuz benim tek sıkıntım şuan için StorageCraft  ile AD + SQL koşan fiziksel makinamı aynı makina içine hyper v alırken çok fazla sıkıntı çekermiyim. teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/10/2016 15:30

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

shadow protect ile yedek alıp, bunu vhd olarak export etmeniz yeterli.

storagecraft marka dist. stratus, destek konusunda da yardımcı olacaklardır.

eğer p2v tarafını kendim çözmek istiyorum derseniz, referans adres vmware2hyper-v olsada mantık aynı, fikir verecektir.

küçük bir hatırlatma, taşıma işleminden önce mutlaka sql servislerini durdurunuz.

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2014/03/16/disk2vhd-ile-vmware-den-hyper-v-ye-sanal-makine-cevrimi.aspx

Gönderildi : 02/10/2016 18:15

Paylaş: