Forum

Acronis True İmage ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis True İmage ile İmage alma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,184 Görüntüleme
(@aslanalemdar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Acronis True İmage ile İmage almak istiyorum ancak kurulumda sadece belli bir yere kadar image almak istiyorum. Ancak isim ve PC adı girilen ekrana kadar image almak istiyorum. Aynı cihazdan  çok fazla olan sistemler için böyle image almak daha pratik oluyor. Daha sorna  sysprep yapmak ile vakit harcamak istemiyorum. Yardımlarını için şimdiden teşekkürler.  

Gönderildi : 17/07/2015 21:42

(@SerxanSherifov)
Gönderiler: 330
Honorable Member

İmage almadan önce sysprep yapın işletim sistemini yeniden başlatın sonra Acronis ten boot layın ve image alın.   

Gönderildi : 20/07/2015 11:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Acronis True İmage ile İmage almak istiyorum ancak kurulumda sadece belli bir yere kadar image almak istiyorum. Ancak isim ve PC adı girilen ekrana kadar image almak istiyorum. Aynı cihazdan  çok fazla olan sistemler için böyle image almak daha pratik oluyor. Daha sorna  sysprep yapmak ile vakit harcamak istemiyorum. Yardımlarını için şimdiden teşekkürler.  

böyle bir şansınız yok 

ya full imaj alıp sonra isim değiştirecek yada sysprep yapacaksınız 

sysprep ile cevap dosyası hazırlayarak ve güncel driverlari imaj içine gömerek kurulum süresini kısaltabilirsinizqq.

Gönderildi : 20/07/2015 12:11

(@aslanalemdar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Üstadım geçen günlerde bunu kullandım. Şöyle anlatayım. İmage dosyası HDD. İmage yüklemek istediğim bilgisayara yüklüyorum. İmage yükleme bitince Bilgisayar adı ve makine adı sorduğu ekran geliyor. Ben anlatır iken yanlış anlattım galiba. 

Gönderildi : 20/07/2015 22:55

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

yukarıda da dediğim gibi unattended kurulum icin cevap dosyası hazırlayıp bilgisayar ismi kısmını elle girilecek sekilde bırakmış olabilirler

http://windowsafg.no-ip.org/win7x86_x64.html adresinden kendiniz de örnek bir tane oluşturabilirsiniz computername kısmını boş bırakırsanız

sysprep'i bu answer file ile kullandıktan sonra size sadece computername soracaktır.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 21/07/2015 01:09

Paylaş: