Forum

Ağ da bulunan bilgi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ da bulunan bilgisayarların envanter listesini çıkarmak.

7 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
4,852 Görüntüleme
(@yildirimozyakisir)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Ağ da bulunan bilgisayarların envanter listesini çıkarmak istiyorum. Makinanın özelliklerini (Ram,HDD,Cpu,İşletim sistemi vb.) gibi. Çözümparkda  total network inventory programını buldum istedeğim özellikleri veriyor ancak stabil çalışmamaktadır. Bazen makinaları buluyor bazen bulmuyor, istediğim raporları çıkart dediğimde bazı makinaları atlıyor. 

Daha kullanışlı veya şu programı da deneyebilirsiniz tarzında kullandığınız veya önerebileceğiniz program var mıdır ?

Teşekkür ederim. İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 11/06/2015 14:19

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Spiceworks gibi merkezi yönetim sağlayan çok fazla uygulama var ama TNI bu iş için yeterlidir arayüzü de basit. Bunla ilgili arama yaparsanız geçmişte çok tool önerildi. Makine bilgilerini çekememesinin nedeni o cihazlarda WMI erişiminin sağlanamaması olabilir firewall izinleri de gerekir sorun buysa başka tool'larda da aynı durumla karşılaşırsınız hepsi wmi üzerinden envanter çeker.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/06/2015 14:41

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Newt professional. Deneme sürümü 25 makinaya izin veriyor. Çok fazla makinanız yok ise 25-25 tarayarak işinizi çözebilirsiniz.

Gönderildi : 11/06/2015 14:41

(@sametdiker)
Gönderiler: 108
Estimable Member

Merhabalar,

http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_genel/archive/2011/07/23/microsoft-assessment-and-planning-map-toolkit.aspx adresinde bulunan uygulama isinizi gorecektir.

Kolay Gelsin. 

Merhaba Arkadaşlar,

Ağ da bulunan bilgisayarların envanter listesini çıkarmak istiyorum. Makinanın özelliklerini (Ram,HDD,Cpu,İşletim sistemi vb.) gibi. Çözümparkda  total network inventory programını buldum istedeğim özellikleri veriyor ancak stabil çalışmamaktadır. Bazen makinaları buluyor bazen bulmuyor, istediğim raporları çıkart dediğimde bazı makinaları atlıyor. 

Daha kullanışlı veya şu programı da deneyebilirsiniz tarzında kullandığınız veya önerebileceğiniz program var mıdır ?

Teşekkür ederim. İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 11/06/2015 16:06

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Merhaba Yıldırım,

Advanced IP Scanner ile bütün networküne bağlı cihazları bulabilirsin işletim sistemleri pc adları ipleri mac adresleri vs vs ve ücretsizdir aynı zamanda Radmin desteğide vardır eğer clientlarda Radmin yüklüyse tabi bol şans.

Gönderildi : 11/06/2015 17:00

(@alsnyldrm)
Gönderiler: 70
Trusted Member

Merhaba;

Manage Engine Service Desk ürününü deneyebilirsin. Program envanter üzerine ve SNMP v1,v2,v3 ve WMI desteği var.

PC' ler hakkında daha detaylı bilgileri gösteren bir uygulama. Uygulama aslında help desk için fakat bir kanadı ise envanter ve satın alım.

Programı kurarak sadece envanter kısmından faydalanabilirsiniz.

https://www.manageengine.com/products/service-desk/ 

Gönderildi : 30/06/2015 15:04

(@OZERYiLDiZBAS)
Gönderiler: 9
Active Member

DeskGate i kullanabilirsiniz uzak masaüstü bağlantısı için 

Ağda bulunan bilgisayarların hardware ve software olarak detaylı listesini görebilir ve çıkartabilirsiniz. Tüm kullanıcıların (CPU-RAM-HDD-İŞLETİM SİSTEMİ vb) içeren tüm envanter raporunu görebilirsiniz.Stabil olarak çalışmakla beraber şube içinde veya şube dışında bünyede bulunan tüm bilgisayarlara erişim sağlayabilir ve hepsinin detaylı envanter raporuna ulaşabilirsiniz.

Tamamen yerli bir yazılım olmasının yanında çok rahat bir kullanışa sahip.

http://www.deskgate.com/&source=gmail&ust=1478360133145000&usg=AFQjCNF--OmryQhagfd2Qr3CEFjZWQO6m w">www.deskgate.com 

Gönderildi : 04/11/2016 21:25

Paylaş: