Forum

Livezilla veritaban...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Livezilla veritabanı problemi ?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@suleymancapar)
Gönderiler: 160
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Livezilla kurmaya çalışıyorum fakat veritabanı bilgileri ekranında hata alıyorum . ftp ye dosyaları atıyorum çalışıyor. plesk den mysql veritabanı olusturuyorum .kullanıcı adı ve şifre üretiyorum . fakat livezilla kurulumunda veritabanı bilgilerini girdiğimde  kullanıcı adı ve şifre kombinasyonu hatalı diyor .  Yardımcı olabilirseniz sevinirim .

Gönderildi : 16/04/2015 11:50

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Verdiğiniz kullanıcı adı ve şifre ile phpmyadminden bağlanabiliyormusunuz

Gönderildi : 16/04/2015 13:04

(@suleymancapar)
Gönderiler: 160
Reputable Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz kullanıcı adı ve şifre ile phpmyadminden bağlanabiliyormusunuz

mysql databasei plesk den olusturuyorum hocam .Livezilla server admin kurarken data management da plesk deki mysql bilgilerini giriyorum hata veriyor .

şöyle de denedim .bilgisayarıma da mysql server 5.6 yı kurdum mysql gui tool'dan mysqlAdministrator ile baglanıp bir tane database olusturdum .mysql kurarken root için verdiğim şifre ile tekrar livezilladan baglanmayı denedim yine olmadı .

Gönderildi : 16/04/2015 13:20

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Yapmanız gereken işlem şu şekilde. Öncelikle plesk üzerinden bir tane mysql user ve db oluşturun. Sonra her hangi bir mysql client ile bu oluşturduğunuz user bilgileri ile sunucuya bağlantı kurmayı deneyin.(root user değil kendi açtığınız user ile test edin)

Eğer başarılı oluyorsa live zillanın kurulu olduğu webserverda logları inceleyin eğer başarılı olmuyorsa zaten sorun mysql'dendir.  

Gönderildi : 16/04/2015 21:17

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Database üzerinde  user' a Permission veriyor musun ?

Gönderildi : 17/04/2015 11:32

Paylaş: