Forum

USB Flash diskleri,...

Bildirimler
Hepsini Temizle

USB Flash diskleri, pc lerin virüslerinden koruma yöntemleri hakkında

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@AltugGuvendiren)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Nette çokca sayfada bir sürü yöntem var.Benim istediğim flash diskimi x pc sine taktığım zaman içine virüs ya da zararlı bişi bulaşmaması.Portable virüs programı tam çözüm müdür? ya da çıkan yeni bir yöntem var mıdır?  Birkaç sitede diskin için bir klasör oluşturup, diskin ve klasörün güvenlik ayarlarından, everyone için izinleri değiştirin gibi ayarlar var ama denedim pek işe yaramadı sanırım.

Gönderildi : 16/10/2013 13:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bu durumda diskinizi koruma yazılımları var. Buna yönelebilir ve sizin Flash belleğinize yazmalarını engelleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/10/2013 22:39

(@YusufTOKE)
Gönderiler: 120
Estimable Member

Selamlar,

Nette çokca sayfada bir sürü yöntem var.Benim istediğim flash diskimi x pc sine taktığım zaman içine virüs ya da zararlı bişi bulaşmaması.Portable virüs programı tam çözüm müdür? ya da çıkan yeni bir yöntem var mıdır?  Birkaç sitede diskin için bir klasör oluşturup, diskin ve klasörün güvenlik ayarlarından, everyone için izinleri değiştirin gibi ayarlar var ama denedim pek işe yaramadı sanırım.

Merhabalar,

USB Security işinizi görür sanırım. USB takar takmaz saramaya başlıyor.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 24/10/2013 19:29

(@BulentHULAGU)
Gönderiler: 44
Trusted Member

benim bu konudaki görüşüm kilitli flash lar var onlardan kullanmanız yönünde en garantilisi bu

Gönderildi : 13/11/2013 04:09

Paylaş: