Forum

Imaj Alma Programı

Bildirimler
Hepsini Temizle

Imaj Alma Programı

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
509 Görüntüleme
(@gokmenboraj)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam,

Şirketimizde kullanmakta olduğumuz server 2008 işletim sistemli hp server'ımızın günlük imajını almak istiyorum. Bilgi almak amaçlı olarak, acronis ile shadow protect arasındaki üstünlükleri bilen varsa benimle paylaşırsa sevinirim. Hangi programı almam gerektiği konusunda düşünceliyim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/04/2012 04:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle tavsiyem Acronis programı olacaktır. Malum yıllardır kullanıyor olmanın güveni söz konusu.

Ancak karşılaştırmaları görmek istiyorsanız aşağıdaki linklerde bu tarz karşılaştırmalar var.

http://backup-software.findthebest.com/compare/8-179/Acronis-True-Image-Home-2012-vs-ShadowProtect-Desktop-Edition

Zaten karşılaştırma sonucuda Acronis diyor 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/04/2012 21:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

acronis aldığı imajı büyük oranda sıkıştırıyor ve zararlı yazılım etkilenme ornı düşüktür tavsiyem acronis

Gönderildi : 07/05/2012 02:03

(@canerginkurban)
Gönderiler: 7
Active Member

ShadowProtect tam VSS desteği sağladığı için aldığı imajlar veri tabanı tutarlılığı açısından daha güvenilir olacaktır. Ayrıca VirtualBoot sayesinde aldığınız tüm full veya incremental imajların gerçekten çalıştığından ve geri dönülebilir durumda olduğundan 2 dakika içinde emin olabilirsiniz.

Karşılaştırmada düşük puan almasının nedeni Linux desteklemiyor olması, server 2008 yedekleyeceğiniz için bunun bir önemi olduğunu sanmam 🙂

Kolay gelsin, 

Gönderildi : 09/05/2012 20:33

Paylaş: