Forum

BackupExec 2010 R2 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

BackupExec 2010 R2 Compression

16 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@SelcukYILDIZ)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Harici Dell LTO4 type kullanıyorum. IBM LTO4 800GB/1600GB kartuşlara 600GB kadar data yazabiliyorum. Backup Exec üzerinde Software ve Hardware Compression seçeneklerini denedim, değişen bir şey olmadı. Dell marka LTO4 kartuş'ta denedim, sonuç aynı.

BackupExec'te type menüsünden Erase yapabiliyorum, Format ve Format Worm seçenekleri aktif gelmiyor. Aldığım yeni kartuşları erase yaparak kullanıyorum. Belkide problemin kaynağı bu olabilir.

Çözüm için önerileriniz var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/03/2012 18:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

BackupExec' in bu Type ünitesi için desteğini kontrol ettiniz mi ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/03/2012 19:20

(@SelcukYILDIZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullandığım Dell Type Model Type: 46C2374 (PowerVault LTO4-120HH)

BackupExec 2010 Hardware Compatibility List'te yer alıyor.

Type Symantec'in kendi yüklediği driver ile çalışıyor. Hafta sonu Microsoft driver ile denedim, aynı hata devam ediyor.

Gönderildi : 12/03/2012 15:37

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Tools --> Options --> Job Defaults --> Backup --> Compression type:

Burada ne seçili? Sıkıştırma için hardware seçiliyken test edermisiniz.

Gönderildi : 12/03/2012 18:42

(@SelcukYILDIZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,Compression Type: Hardware (if available, otherwise software) seçilidir.

Bu arada bir şey değişirmi diye,  2010 R3 kurulumu yaptım. Problem devam ediyor.

Gönderildi : 14/03/2012 18:39

(@ferhatdugencioglu)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Selçuk Bey;

Kullanmış olduğunuz Type unitesinin firmware updatelerini yaptınız mı ?

Problemin Yazılımdan mı Type Unitesin denmi olduğunu anlamak için 50 veya 100 GB'lık bir dosya'yı sıkıştırarak Disk backup aldırabilirmsiniz.

Gönderildi : 15/03/2012 00:16

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Bu tip sıkıştırma işlemlerinde hangi yöntemi denerseniz deneyin çoğu zaman medya dosyalarında sıkıştırma olmas.Eğer böyle bir durum varsa normaldir.

Gönderildi : 15/03/2012 03:41

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Devices tabında tape drive ünitesine sağ tıklayarak özelliklerinde  "Enable Hardware Compression" işaretli olup olmadığına bakarmısınız.

Symantec üzrinden bir link http://www.symantec.com/business/support/index?page=content&id=TECH50766  
Tape backup ünitesinde sıkıştırmanın çalışıp çalışmadığının nasıl kontrol edildiğini anlatıyor bu link.

Gönderildi : 16/03/2012 03:48

(@SelcukYILDIZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Type Ünitesinin firmware update'i için, R309321 isimli dosyayı indirdim ve çalıştırdım. Kurulum sırasında Server'a Dell'in ITDT-DCR isimli bir uygulamasını kurdu. Bu uygulama gördüğüm kadarıyla, Type ve media'nın test ve performans testini yapıyor. Ancak bu uygulamada Scan butonunu kiliklediğimde type ünitesini göremiyorum.

Device Manager'da Tape Drives'ta drives update yaptığımda IBM Ultrium-HH4 olarak tanıyor. Dell'in sayfasında driver'da da IBM ismi geçiyor.

Problem devam etmektedir.

http://www.dell.com/support/drivers/us/en/555/DriverDetails/DriverFileFormats?c=us&l=en&s=biz&cs=555&DriverId=R309321

Gönderildi : 16/03/2012 17:12

(@SelcukYILDIZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Backup alınan ortamdaki dosyaların %40'u Autocad, 3dMax dosyası %40 Jpeg, avi vb. media dosyalar. Media dosyalarını sıkıştıramasa bile, 800GB/1600GB' lık kartuşlara en az 800GB data yazabilmeliyim. Benim yazabildiğim data yaklaşık 600GB tır.

Gönderildi : 16/03/2012 17:22

(@SelcukYILDIZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Enable Harware Compression işaretlidurumda.

Block size: 64.0 KB

Buffer size: 64.0 KB

Buffer count: 10

High water count: 0 olarak default gelmektedir.

Devices tabında tape drive ünitesine sağ tıklayarak özelliklerinde  "Enable Hardware Compression" işaretli olup olmadığına bakarmısınız.

Symantec üzrinden bir link http://www.symantec.com/business/support/index?page=content&id=TECH50766  
Tape backup ünitesinde sıkıştırmanın çalışıp çalışmadığının nasıl kontrol edildiğini anlatıyor bu link.

Gönderildi : 16/03/2012 17:35

(@ferhatdugencioglu)
Estimable Member

Selçuk Bey;

Daha önceki mesajımda yazdığım gibi backup'ı diske aldırıp bir test yapabilirmisiniz. 

Fakat farklı  dosya formatları olsun ..

Gönderildi : 20/03/2012 06:43

(@SelcukYILDIZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ferhat Bey Merhaba,

17 GB data'yı, disk ve kartuş üzerine aldım. Disk üzerine aldığımda 14.2 GB, Kartuş üzerine aldığımda 15.8 GB yazdı.

Kartuş'a aldığım yedekte Data 15.81 GB, Used Capacity 18.3 GB of 745 GB görünmektedir.

Müsait bir zamanda daha büyük data ilede disk üzerine backup testi yapacağım.

Yaklaşık 600-620GB data ile kartuş tam dolu olmaktadır.

Selçuk Bey;

Daha önceki mesajımda yazdığım gibi backup'ı diske aldırıp bir test yapabilirmisiniz. 

Fakat farklı  dosya formatları olsun ..

Gönderildi : 20/03/2012 16:36

(@ferhatdugencioglu)
Estimable Member

Selçuk Bey

Diske yapmış olduğu sıkıştırma oranı bu kadar küçük ise keys açtırmanızı öneririm.
Tabi sıkıştırma yapmış olduğu dosya uzantısı önemlidir. Ayrıca encryption kullanıyorsanız iptal edin ve mümkünse Tape unitesinin kablosunu değişrip deneyin.

Aşağıdaki linke bakabilrmiisniz. 

http://www.symantec.com/connect/forums/backupexec-2010-r3-compression

Gönderildi : 21/03/2012 04:44

(@SelcukYILDIZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

IBM LTO4 800GB/1600GB kartuşlara 600GB tan fazla data yazamama problemim bugün çözümlendi. Çözüm niye bu kadar uzun sürdü diye sormayın 🙂

Dell destek hattı ürünü aynı model ile değiştirerek problemi çözümlemiş oldu.

Aynı veya benzer problemi yaşayan arkadaşlar Dell'in sayfasından ITDT-DCR isimli programı indirerek, backup ünitelerinin performansını test edebilir. Bu programın verileri doğrultusunda Dell ürünü garanti kapsamında değiştirdi.

Konu ile ilgilenen ve yardımcı olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Gönderildi : 27/11/2012 18:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Bilgi ve geri dönüş için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/12/2012 22:06

Paylaş: