Forum

local networkde ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

local networkde özel form kullanmak

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
(@serhatsandalci)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

iyi günler

ben localde çalışacak form tarzı soru cevap anketi gibi bir sey yapmak istiyorum yada bunu yapabilicek bir program varmıdır. adobe forms central i önerenler oldu fakat ordaki mantık gibi olup dogru cevap verenleri karşılastıran kim daha hızlı cevap verdiyse onu bana gösterebilen bir özelliğininde olması lazım. bunu 3. party olarak bulabilme imkanım varmıdır yada sql gibi bir sistemle mi çözümlemem gerekiyor. yardımcı olabilicekler varsa şimdiden çok makbule gecer ve cok teşekkür ederim.

saygılarımla  

Serhat Murat SANDALCI 

Gönderildi : 30/11/2011 13:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

limesurvey ? anket uygulamasdır ama detayını bilmiyorum.

Gönderildi : 30/11/2011 14:05

(@serhatsandalci)
Active Member
Konu başlatıcı

php tarzda değilde genel olarak exe mantığıyla çalışabilicek bir program arıyorum. eme genede degerlendirilebilir bir kaynak teşekkür ederim

Gönderildi : 30/11/2011 15:41

(@Anonim)

genel uygulama mantığında exe bu iş için yetersizdir.

Verilerin kaydedilmesi gereklidir. bunun işlenmesi amacıyla database kullanılır. Bir exede bunu belki sabit bir kayda iletebilirsiniz.

Ama bu pek pratik bir yöntem değildir. ve böyle bir yazılımda hazır bulunması zor 

ama yinede sourceforge bi bakın.

Gönderildi : 02/12/2011 03:51

(@serhatsandalci)
Active Member
Konu başlatıcı

bunu acaba bir dille programlayıp databaseye yazdırabilirmiyiz.

1.soru adedi biz soru girdikce artıcak misal 5 sorı girdik bunların cevaplarını yazıcam. daha son ra artabilişr soru adeti.

2. bunların test sonunda dogru ve yanlıslarını soruları cevaplayanlara gondermesini saglıyacak

3. zaman tutacak cevaplama süresine gore sıralama yapmasını nasıl sağlayabilirim.

4. bunu bütün cihazlarda (pc, dokunmatik, ipad gibi ) kullanabilirmiyim

5. bu programı local sistemde es zamanlı kullanabilirmiyim

Gönderildi : 21/12/2011 14:07

(@Anonim)

tüm cihazlarda kullanmak isterseniz zaten asp/php vb. internet araçları daha kullanışlı ve kolaydır.

diğer şekilde ipad için adroid için vs. ayrı ayrı applikasyon yazılması gerekir ki buda ayrı bir maliyettir.

eğer finans sorununuz yoksa  bunun için yazılım firma/mühendislileriyle görüşün. size çözümler sunarlar.

Tabiki projeye göre 2-3 aylık bir zaman da gerekecektir.

ama limesurvey bir anket uygulamasıdır ve uygulaması kolay ve hızlıdır.

tercih sizin.

Gönderildi : 21/12/2011 16:43

Paylaş: