Forum

psexec uygulama sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

psexec uygulama sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
566 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar

psexec ile yedekleme öncesinde kullanıcılardaki outllok programlarını kapatıp.pst yedeklemesini başlatmak istiyorum Ama şöyle bir sorun oluşuyor.

uygulama bağlanıyor. işlemlere düşüyor. Fakat kullanıcı adı Administrator hesabında işlem görüyor. (ben kullanıcı hesabı veya admin hepsini denedim) Sanırım bu sebepten oturumu açık kullanıcıdaki outlooku kapatmıyor.

Bazı durumlarda outlookun askıda kalmasını engellemek adına pskill ilede işlemi öldrmeye çalışıyorum.

Gerçi local testlerimde sorun yok normal çalışıyor kullanıcı fark etmiyor.

Ayrıca kullanıcı ekranına yedeklemeye dair mesaj programı var bu programda ekrana hiç gelmiyor.

kullanıcı bilgisayarında admin hesabı ile açtığımda işlem yapıyor. (oturumu açık kullanıcıdaki outlooku kapatıyor.)

Not: Lisans kabul işlemlerini admin veya kulanıcı hesabında abul ettim. lisans ekranında takılma durumu yok.

kullandığım batch aşaıdaki gibi.

C:\okapat\psexec.exe \\BILGISAYAR  C:\okapat\mesaj.exe -u user  veya admin -p şifre
C:\okapat\psexec.exe \\BILGISAYAR    C:\okapat\okapat.exe -u user veya admin -p şifre
C:\okapat\pskill.exe \\BILGISAYAR    -u user-p şifre OUTLOOK.EXE

Gönderildi : 29/11/2011 16:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

uzak makineler XP mi yoksa üstü işletim sistemi mi ? UAC açık mı ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/11/2011 20:58

(@Anonim)

ios,

Windows XP kullanıyorsanız, Outlook .pst dosyalarını ntbackup ile yedekleyebilirsiniz. Bu araç birim gölge kopya ( " volume shadow copy " ) hizmetinden yararlandığından açık ve kullanımda olan .pst dosyalarını dahi yedekler.

Outlook programını zorla sonlandırırsanız, .pst dosyaları düzgün kapanamayacağından bozulma ihtimalleri vardır. 

Gönderildi : 30/11/2011 13:34

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Uzak Makinaların geneli Win 7 bir kaç tane Vista ve XP mevcut.

UAC açık ama psexec uac ye takılmıyor. localde konut çalıştırdığımızda da sadece ilk çalıştırmada lisans kabul prosedürüne takılıyor. (her kullanıcı için) gerçi benim makinada kapalı. ondan düzgün işliyor olabilir.  :))) ben birde kapatıp deneme yapayım.

NtBackupla yedeklenebilir mi aslında hiç düşünmedim tüm yedekleri tek programla tutmak ve loglardan ne olup bittiğini  tek kaynaktan görmek daha mantıklı gibi ama aklımda olsun düzgün işlemezse onuda deneyeyim.Fakat yedeklemeler uzak makinadan toplanıyor. uzak makinada shadow işletebilirsem yedekleme programıda bunu yapabilir. ntbackupa gerek kalmaz diye düşündüm.

okapat.exe açık olan kaydedilmemiş maillleri de taslağa kaydedip programı düzgünce kapatıyor. 

pskill bazen gerekiyor. outlook bazen kapanırken ekrandan gitse bile işlem olarak kalıyor kendimdede böyle oluyor yaklaşık 15 mail adresim var bunun nedenini bilmiyorum. Disk işlemi yada başka bir şeyde yapmıyor. daha önceleri kontrol etmiştim. Tahminim gönder/al bitmemiş ise onu bitiriyordur.

bu sebeple yedekleme garanti  olsun diye pskill ekledim.

Gönderildi : 30/11/2011 13:43

Paylaş: