Forum

Eset nod32 Antiviru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Eset nod32 Antivirus güncelleme problemi?

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
945 Görüntüleme
(@cihanozturk)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bir önceki ERA client listesi problemini Rıza arkadaşın yardımıyla çözdüm fakat bu seferde başka bir sorunla karşılaştım.

Serverdan proxy ayarlarını ayarlayıp internete girebiliyorum ancak Esetten proxy ayarlarını yapmama rağmen Eset güncelleme yapmıyor. Güncelleme tarihi olarak ilk kurulumdaki tarihi yazıyor.

Virus signature database could not be updated. yazısının altında internal Server Error hatası veriyor. bilgisi ya da önerisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. iyi çalışmalar..

Gönderildi : 12/10/2011 16:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Server kendisini güncelliyormu yani lic dosyası olan Nod32 nin bulunduğu makina. Siz proxy ayarlarını nasıl giriyorsunuz sisteme? Manuel olarak kullanıcıya eklediğinizde update ediyormu? Kullanıcılar update olarak localde update mirror klasöründenmi çekiyor yoksa Nod32.com üzerinden mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/10/2011 17:18

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

öncelikle arıza dolayasıyla cevabınıza geç cevap verdiğim için özür dilerim. server kendisini güncellemiyor. Proxy ayarını setup-miscellaneous-proxy server kısmına neti sağlayan ip'yi ve portunu, nete çıkış yetkili kullanıcı adını ve şifresini  giriyorum. ERA'dan baktığımda serverın ve clientların ismini yazdığı alandaki iconlar sarı, açıklama kısmında da Recent update attempts failed yazıyor.Advanced Setup ekranındaki Mirror sekmesinde Folder to storage mirrored files kısmında C:\Program Files\ESET\mirror yazıyor fakat o dizinde öyle bir klasör yok.

Gönderildi : 13/10/2011 10:04

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba ,

Siz bir yerlerde eksik bir işlem yapıyor olaiblirisiniz.Sorularınızın yanıtı aşağıdaki makaleler içinde .

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/02/28/eset-nod32-antivir-s-4-kurulum-ve-ayarlar-b-l-m-1.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/02/28/eset-nod32-antivir-s-4-kurulum-ve-ayarlar-b-l-m-2.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/10/2011 11:57

(@cihanozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

update ayarlarında update server kısmına makinanın kendi ipsini yazıyordum bu yüzden iç sunucu hatası veriyordu. update server kısmını automatic seçince proxy ayarlarındaki ip'den güncelleme yapmaya başladı. şimdide access port'a ethernetten ip vermeye çalışıyorum ama bulamadım nasıl yapacağımı çözemezsem onuda sizlere danışıcam. ilgi ve yardımınız için çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar..

Gönderildi : 13/10/2011 13:32

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim.Access porttan Kasıtınız Access Pointmi ? Eğer öyle ise ayrı bir post açın yardımcı olunur.Saygılarımla.

Gönderildi : 13/10/2011 13:40

Paylaş: