Forum

symantec vmware bac...

Bildirimler
Hepsini Temizle

symantec vmware backup sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
703 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

symantex 2010 ile vmware deki sanalları yedek almak istediğimde aşşğıdak hatayı veriyor. 3 tane sanaldan sadce dc olan da hata veriyor. diğerlri alıyor. hotfix 348284 yüklediğimde ise aşşağıdaki hatayı veriyor

V-79-8192-38331 - The backup has detected that both the VMware VSS Provider and the Symantec VSS Provider have been installed on the virtual machine abc.COM.TR'. However, only one VSS Provider can be used on a virtual machine. You must uninstall the VMware VSS Provider.
V-79-57344-38724 - Directory 'C\Program Files\Symantec\Backup Exec\RAWS\logs\PDI\IMG000001' does not support Granular Recovery Technology (GRT).  Granular restores cannot be performed for items in this directory.

Job ended: Tuesday, October 11, 2011 at 8:39:24 PM
Completed status: Failed
Final error: 0xe000fe49 - An invalid parameter was specified.
Final error category: Job Errors

For additional information regarding this error refer to link V-79-57344-65097

Cannot backup directory \zzzVirtApp000zzz and its subdirectories.

Gönderildi : 12/10/2011 11:46

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

hotfix 344584 kurup denermisin ama sistemin muhakkak bir yedeğini al öyle deneme yap birde sistem boş olduğunda dene . daha önce başıma geldi esx üzerinden çekmeye çalışırken DFSR servisinden dolayı yedek aldırmıyordu bu servis duraklamazsa eğer acronis symantec vb proğramlar yedek alamıyor ben onun için microsoft data protection manager öneriyorum sorunsuz backup ve recovery İçin...

Gönderildi : 12/10/2011 19:52

(@semihsoykal)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Exchange sp1 den 2 ye geçiş yaptıktan sonra seninde her ay gelip kontrollerinde fark ettin ve gördüğün hataydı bildiğin gibi.

Hata: LCR veya CCR Yapısındaki ddatabes lerin bir kısmını başarı ile alıp diğerlerinde VSS hatası vermesiydi. Bu VSS hatası için genel olarak net bir çözüm bulamamıştık, microsoft VSS Backup hatasını kabullenmiş bununla ilgili bir sürü makale ve güncelleme çıkarmış ancak net bir çözüm için Exc SP2 Rollup 4 veya SP3 Geçerseniz düzelir diyordu..

Veritas backup forumlarından yola çıkarak edindiğim bilgiler doğrultusunda şunları yaparak çözdüm.

1.       Ekteki Vss-update311216.reg dosyasını her CCR deki nod1 ve nod2 ye yüklenmesi gerekiyor

2.       Nod’larda symantec agent kurulurken AOF (Advanced open file) kurulmaması gerekiyor

3.       Backup jop ayarlarken AOF disable edilmesi

4.       Back up from the active copy only mutlaka seçilmeli. Default gelen önerilen seçilmemeli.

Konuyu farklı bir şekilde anlatan symantec formu aşağıdadır.

Ama en doğrusu benim izlediğim yoldur.

http://www.symantec.com/business/support/index?page=content&id=TECH61607

Gönderildi : 30/04/2012 13:32

(@semihsoykal)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Exchange sp1 den 2 ye geçiş yaptıktan sonra seninde her ay gelip kontrollerinde fark ettin ve gördüğün hataydı bildiğin gibi.

Hata: LCR veya CCR Yapısındaki ddatabes lerin bir kısmını başarı ile alıp diğerlerinde VSS hatası vermesiydi. Bu VSS hatası için genel olarak net bir çözüm bulamamıştık, microsoft VSS Backup hatasını kabullenmiş bununla ilgili bir sürü makale ve güncelleme çıkarmış ancak net bir çözüm için Exc SP2 Rollup 4 veya SP3 Geçerseniz düzelir diyordu..

Veritas backup forumlarından yola çıkarak edindiğim bilgiler doğrultusunda şunları yaparak çözdüm.

1.       Ekteki Vss-update311216.reg dosyasını her CCR deki nod1 ve nod2 ye yüklenmesi gerekiyor

2.       Nod’larda symantec agent kurulurken AOF (Advanced open file) kurulmaması gerekiyor

3.       Backup jop ayarlarken AOF disable edilmesi

4.       Back up from the active copy only mutlaka seçilmeli. Default gelen önerilen seçilmemeli.

Konuyu farklı bir şekilde anlatan symantec formu aşağıdadır.

Ama en doğrusu benim izlediğim yoldur.

http://www.symantec.com/business/support/index?page=content&id=TECH61607

Gönderildi : 30/04/2012 13:32

Paylaş: