Forum

Aynı anda 2 yazıcıy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aynı anda 2 yazıcıya yazdırma

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,983 Görüntüleme
(@ozguraltinel)
Gönderiler: 244
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

2003 Serverda kurulu olan programa kullanıcılar uzakmasaüstü ile bağlanıp kullanıyorlar. Serverda her bilgisayarın üzerindeki yazıcı Local Port olarak tanımlanmış durumda.

İsteğim şu. 30 a yakın yazıcının tanımlı olduğu serverda A yazıcısına gönderilen her yazının B yazıcısından da çıkmasını istiyorum. Bunu yapan bir yazılım biliyormusunuz?

Ya da ek bir aparat varmı. Tek porttan 2 ayrı (aynı marka model) bilgisayara tanımlanabiliyormu?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler... 

Gönderildi : 01/08/2011 19:24

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bunun için ücretli yazılımlar var. Örneğin ; http://www.frogmorecs.com/printdistributor   bunun ücretsizini bulmak zor aramak lazım. Aparat var mı onu hiç bilmiyorum.

Gönderildi : 02/08/2011 02:59

(@ozguraltinel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler bilgi için.

Deneme sürümünü indirip deneyeceğim.

Gönderildi : 02/08/2011 13:30

(@ozguraltinel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Yazılımın deneme sürümünü kullanıyorum şuan. Fakat malesef işimi tam olarak görmedi. İki ayrı markaya göndermiyor malesef. Yazıcı kuyruğunda Error veriyor.

Program özelliklerinde mail atma özelliği de var. Hatta benim işimi daha iyi görecek. Fakat o da sadece prn uzantılı gönderiyor maili. Ve son kullanıcıda bunu açamıyor. Hatta bende açamadım. Çeşitli programlar denedim ama olmadı bir türlü.

Ya prn yi kolay açacak bir program bulmam lazım. Ya da prn değilde PDF formatlı ya da tiff, jpg gibi kolay açılabilecek bir ekle gönderen program bulmalıyım.

Bilen varsa yardımcı olabilirmi?

Gönderildi : 04/08/2011 18:45

(@ozguraltinel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

Gönderildi : 08/08/2011 12:41

(@yasin_can)
Gönderiler: 191
Reputable Member

.prn uzantılı dosyaları aşağıdaki komut ile çıktı alabilirsiniz.

COPY A:\OUTPUT.PRN /B \\Computer_Name\Printer_Share_Name

Gönderildi : 08/08/2011 15:39

(@ozguraltinel)
Reputable Member
Konu başlatıcı

.prn uzantılı dosyam c:\aaa\LPD.prn adında duruyor.

Bunu nasıl alacağım.

COPY C:\aaa\LPD.prn /B \\user093\HP1006

olarak girdim ama yazmadı.

Gönderildi : 08/08/2011 18:09

(@selim_tanas)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhaba;

Farklı ofislerde bulunan iki bilgisayar iki yazıcı var. Bu iki  oluşum networkten aynı ağ üzerinde bulunuyorlar. Amacımız bilgisayarın birinden çıktı aldığımızda diğerinden de aynı çıktıyı almak. Tavsiye ettiğiniz programı kullandım. sanırım beceremedim. İlk seçtiğim yazıcıdan çıktı veriyor diğerinden vermiyor.

Gönderildi : 12/05/2013 20:44

Paylaş: