Forum

symantec endpoint p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

symantec endpoint protection

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,052 Görüntüleme
(@ugurtanikgudekli)
Gönderiler: 134
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar.

30 kadar clientta bir policy geçmem gerekiyor. etkin olması için symanteci durdurup tekrar başlatmalıyım.  bunu kullanıcılara göndereceğim bir .bat dosyası ile yapmayı düşündüm. symantec durdurma için şifre istiyor. sep in dışarıdan şifre almadığını biliyorum ancak policy göndererek değil localden .bat dosyasını çalıştırarak bu şifreyi girebilir diye umuyorum. .bat dosyasında smc- stop adımına şifre ile ilgili ne eklemem gerekiyor?

teşekkürler.. 

Gönderildi : 30/07/2011 20:46

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Symantec servislerini stoplayacak bir bat yazarsanız sanırım sorununuz çözülür.

Gönderildi : 30/07/2011 22:42

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Bu şifre ekranı, kullanıcılarda Symantec Endpoint i durdurmak istediğinizde mi çıkıyor?
Eğer kullanıcıların local admin yetkisi yok ise bundan dolayıda soruyor olabilir.

Gönderildi : 31/07/2011 01:52

(@ugurtanikgudekli)
Gönderiler: 134
Estimable Member
Konu başlatıcı

hayır hocam şifre sep managerden öyle ayarladığım için çıkıyor. rafet hocanın söylediği gibi servisleri durdurup çalıştırmamda aynı işi gördü. fakat birde domain user accountu ile servisi durdurabilmem için admin hesabı ve şifresi girmem gerek net stop <service name> komutuna birde kullanıcı adı şifre ekleyebilir miyim?

Gönderildi : 31/07/2011 02:34

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bunun için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz ancak bu seferde password bilgileri alalen görünür. Aşağıdaki komutu exe çevirin (nette bulabilirsiniz) daha sonra istediğiniz işlemi yapın 😉

RunAs.exe /savecred /user:admin hakkına sahip kullanıcı /password: şifre bilgisi  tırnak işareti ile çalıştırılacak file veya exe \\server\public\abc.exe şeklinde örnekten yararlanabilirsiniz.

Gönderildi : 31/07/2011 02:57

Paylaş: