Forum

Acronis Backup &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Backup & Recovery 10 Advanced Server Virtual Edition ESX Entegrasyonu Sorunu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@fatihgoktas)
Gönderiler: 146
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Acronis 10 sürümü Esx ekleme sorunuyla karşı karşıyayım yardımcı olabilirmisiniz... 

/

Kolay Gelsin

Gönderildi : 02/08/2011 14:19

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Anladığım kadarıyla Acronis Appliance Deploy etmeye çalışıyorsunuz. Acronis 10 üzerinde böyle bir Bug mevcut. Henüz Acronis 11 üzerinde deneme fırsatım olmadı ama giderdiklerini umuyorum. Maalesef manual olarak deploy etmeniz gerekiyor.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 02/08/2011 14:32

(@fatihgoktas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Anladığım kadarıyla Acronis Appliance Deploy etmeye çalışıyorsunuz. Acronis 10 üzerinde böyle bir Bug mevcut. Henüz Acronis 11 üzerinde deneme fırsatım olmadı ama giderdiklerini umuyorum. Maalesef manual olarak deploy etmeniz gerekiyor.

İyi Çalışmalar.

Kusra bakmayın hocam yeniyim ben biraz Acronis Appliance Deploy nasıl yapacağım manual olarak.

Kolay gelsin

İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 02/08/2011 14:43

(@mustafakilic)
Prominent Member

Maddeler halinde yazmaya çalıştım.

1. Öncelikle vCenter 'ın kurulu olduğu sunucu Acronis Server 'ın kurulu olduğu sunucuya erişebilir olmalı.
  2. Acronis sunucusu üzerindeki .\Program Files\Acronis altında Virtual App klasörünü paylaşıma açabilirsiniz.
  3. vCenter üzerinden File/Deploy OVF Template üzerinden Acronis sunucusu üzerindeki paylaşımdaki Template dosyasını gösterin.
  4. Kurulumu tamamlayın.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 02/08/2011 15:13

(@fatihgoktas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Maddeler halinde yazmaya çalıştım.

1. Öncelikle vCenter 'ın kurulu olduğu sunucu Acronis Server 'ın kurulu olduğu sunucuya erişebilir olmalı.
  2. Acronis sunucusu üzerindeki .\Program Files\Acronis altında Virtual App klasörünü paylaşıma açabilirsiniz.
  3. vCenter üzerinden File/Deploy OVF Template üzerinden Acronis sunucusu üzerindeki paylaşımdaki Template dosyasını gösterin.
  4. Kurulumu tamamlayın.

İyi Çalışmalar.

Hocam vCenter yok bir adet ESX imiz mevcut acronist kurulu olan makina da yine esx üzerinde bir sanal makinada yine aynı makinada lisans server da bulunmaktadır.

Gönderildi : 02/08/2011 15:28

(@mustafakilic)
Prominent Member

O zaman şöyle yazayım "VMware vSphere Client" üzerinden dediklerimi yapabilirmisiniz.vCenter yanlış anlaşılmış olabilir.

Gönderildi : 02/08/2011 15:35

(@fatihgoktas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam söylediklerinizi yaptım ama yine aynı sorun...

Gönderildi : 02/08/2011 16:12

(@mustafakilic)
Prominent Member

Fatih Bey,

Eğer ESX sunucusu için gerekli erişim bilgileri ile bu entegrasyon yapılamıyor ise bir eksiklik var demektir. Tüm aşamaların print screen lerini upload edip linklerini verirseniz inceleyebilirim. Uygun zaman ve ortam bulursam size screenshot ları buradan paylaşırım.

Gönderildi : 02/08/2011 20:06

(@fatihgoktas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Fatih Bey,

Eğer ESX sunucusu için gerekli erişim bilgileri ile bu entegrasyon yapılamıyor ise bir eksiklik var demektir. Tüm aşamaların print screen lerini upload edip linklerini verirseniz inceleyebilirim. Uygun zaman ve ortam bulursam size screenshot ları buradan paylaşırım.

Hayırlı Günler Hocam,

Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Acronis Esx Agent Local de dhcp etkin olmadığı için kurulumu tamamlayıp iletişime geçemiyor sanırsam.

O yüzden iptal ediyo diye düşünüyorum.

Kurulumu manuel olarak yapıp. Elle ip verdim ve Acronis Management Server dan

Add a machine to AMS diyerek verdiğim ip yi yazıp ESX e ulaşmış oldum.

Ama bu seferde sorun Çalışan sanallar üzerinde yedek alamıyorum.

Araştırdım nedenin VmWare Tools dan olduğu söylendi evet kaldırdığımda sorunsuz yedek alıyor.

Yüklerken bir kaç şeyi eksik yüklenmesi gerektiği söylendi onların birini bula bildim kaldığım da ise sistem snapshot almayı başlatıyor ama işlem yapmıyo öylece kalıyor...

Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz acaba eksik veya yanlış yaptığım bişey varmı bilmiyorum ama aynı kurulumu 2 kez baştan tekrarladım sanırsam sorun  yok...

İlgili makaleleride okudum yardımlarınızı bekliyorum hocam.

Kolay Gelsin...

Gönderildi : 03/08/2011 14:51

(@fatih.tasdelen)
Gönderiler: 18
Active Member

Merhabalar,

Sizin probleminiz network'den kaynaklanan bir kısıtılama olabilir.

Diğer bir kurulum şeklini şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

> C:\Program Files (x86)\Common Files\Acronis\ESXAppliance klasorune izin verin

> vCenter üzerinden acronisin kurulu olduğu pc ye \\Makina Ip'si\ şeklinde gidin cridentials bilgileri gerekirse bunları girin.

> Açılan pencerede AcronisESXAppliance.ovf dosyasını seçip kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. 

> Kurulum tamamlandıktan sonra VirtualAppliance'in bilgilerini düzenleyin (ip adresi, lisans server, dns bilgileri) vs. 

Bu işlemlerden sonra sanal makinalarınız Acronis konsolun üzerine gelmiş olacaktır. 

Gönderildi : 18/08/2011 17:52

Paylaş: