Forum

ftp sunucuya uzakta...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ftp sunucuya uzaktan bağlanma hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@salihtasdemir)
Gönderiler: 330
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;Filezilla proğramını kullanarak ftp sitesi oluşturmaya çalışıyorum.Önce programı çözümparkta anlatıldığı şekilde kurdum.Kurum içinde ftp://127.0.0.1 veya ip adresim ile (10 lu bloktan) siteye bağlanıyorum.indirme yapabiliyorum.fakat reel bir ip ile (88.x.x.x) ile ftp siteye bağlanamıyorum.Acaba hangi ayarı eksik yapıyorum?Yardımlarınız için teşekkürler...

Gönderildi : 25/07/2011 14:10

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Merhabalar;Filezilla proğramını kullanarak ftp sitesi oluşturmaya çalışıyorum.Önce programı çözümparkta anlatıldığı şekilde kurdum.Kurum içinde ftp://127.0.0.1 veya ip adresim ile (10 lu bloktan) siteye bağlanıyorum.indirme yapabiliyorum.fakat reel bir ip ile (88.x.x.x) ile ftp siteye bağlanamıyorum.Acaba hangi ayarı eksik yapıyorum?Yardımlarınız için teşekkürler...

FTP portlarına firewall üzerinden izin tanımladınızmı?

Gönderildi : 25/07/2011 14:41

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Firewalldan 21 portunu fpt servera natlamısınız. Daha sonra dış ip için portscan yapıp test edin.

Gönderildi : 25/07/2011 14:56

(@salihtasdemir)
Gönderiler: 330
Honorable Member
Konu başlatıcı

uğur bey merhaba;Firewall da fortigate kullanıyoruz .Orada benim kendi bilgisayarım için bir dış ip tanımlı.Burada port forwarding var.external ve map to port kısmı var.buraya nasıl gireceğiz 21 portunu.port scan hangi program ile yapacağım.slmlar...

Gönderildi : 25/07/2011 15:13

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Paylaş: