Forum

Web Monitoring ve R...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Monitoring ve Raporlama Yardim Lutfen !

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
436 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,
Ben yurtdisinda staj yapiorum. Yeni bir arastirma konusuyla gorevlendirildim. Yerimi garantilemem icin buyuk bir firsat yardiminiza ihtiyacim var.

Musterilerimizden birine Web monitoring yazilimi lazim. Hangi kullanicinin hangi sosyal paylasim sitesinde ne kadar zaman harcadigini raporlayacak bir yazilim lazim. GFI Web Monitoring Disinda onerdiginiz herhangi bir yazilim ya da teknik var mi? Bunlarin lisans fiyatlari ve performanslari uzerine fikirlerinizi belirtirseniz cok makbule gececek.

Saygilar,
Yakup 

Gönderildi : 14/03/2011 23:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Aşırı dedaylı raporlama için tmg kullanabilirsiniz .Sql servere bağlayarak çok geniş raporları elde edecek veriyi toplayabilrisiniz.180 gün trial olarak kullanabilirsiniz.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/03/2011 00:15

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba Riza Bey,
Oncelikle tesekkur ederim yardiminiz icin. GFI ile TMG arasindaki farklara deginebilirmisiniz(Lisans ucreti olsun performans veya kurulum acisindan varolan bir servera yuklenen bir application, software mi yoksa kendi basina bi server isletim sistemi mi bu ? ) 

Gönderildi : 15/03/2011 02:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Ben bir de AWstats diye bir program duydum . Sitede arattim arama sonuclarindan anladigim kadariyla bu program sadece WEB server imizin (IIS gibi) loglarini tutuyor sadece. Benim istedigim bu degil benim istedigim bir sirketteki kullanicilarin ziyaret ettigi sosyal paylasim sitelerini kullanici bazli ve gecirilen zamani raporlayacak bir program. Dolayisiyla AWstats isimi gormeyecek degil mi ? Yardimlarinizi bekliyorum.
Saygilar,
Yakup

Gönderildi : 15/03/2011 02:29

(@www-rizasahan-com)
_

Tmg hem firewall hemde proxy görevi görmektedir.Lisansı cpu başına lisanslanmakta ve içindeki malware protectin tarama motorlarına göre yıllık lisanslama yapılmaktadır.Gfi tam emin olmamakla birlikte user sayısı ve yıllık lisanslanmaktadır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/03/2011 02:31

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Yardimlariniz icin tesekkur ederim. En hesapli ve kullanislisinin GFI olduguna karar verdik ve onu kullanacagiz musterilerimiz icin. Free trial version kurduk deniyorum. Yardim isteyen olursa bildigim kadariyla yardimci olabilirim.  

Gönderildi : 17/03/2011 02:30

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim.Kolay gelsin.

Gönderildi : 17/03/2011 11:59

Paylaş: