Forum

backup programı

Bildirimler
Hepsini Temizle

backup programı

14 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Bilgisayarda bir kaç klasor var ve bu klasorlerin hergun extarnal bir diske auto backup yapilmasini istiyorum ancak her backup da baştan butun dosyaları kopyalasın istemiyorum.Sadece klasorde hangi dosyada değişiklik yapmışsam onu backuplamasi lazim.Bunu hangi program ile yapabilirm. yardimci olurmusunuz ? 

Gönderildi : 08/03/2011 13:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

İşletim sisteminiz nedir bunu extra bir backup programı ilemi yapmak istiyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/03/2011 13:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba

işletim sistemi win 7. Extra olmasi farketmez bu işlemi yapabileyim yeterli.

Gönderildi : 09/03/2011 18:19

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@SelcukUNAL)
Gönderiler: 319
Reputable Member

selam

xcopy \\huseyin\backup /e /c /d /y F:\gunluk_yedek\

bu komutu kullanabilirsin.

/e /c /d /y parametrelerinin detayına bakarsan varolan dosyaları alma sadece yeni oluşturulmuş ve üzerinde değişiklik yapılan dosyaları al yapıyor bu parametreler.

ben direk bu komutu kullanıyorum aynen yukarı yazdığı gibi gunluk_yedek klasörüm var. oraya yedekliyor. hergün gece 02:00'da sadece değişen ve yeni oluşturulan dosyaları alıyor. ayrıca her cuma tam yedek aldırıyorum. memnunum..

Gönderildi : 15/03/2011 21:22

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Cobian Backup ücretsizdir ve istediğiniz işlemleri ve daha fazlasını çok sağlıklı bir şekilde yapabilir.

http://www.educ.umu.se/~cobian/cobianbackup.htm

Gönderildi : 17/03/2011 14:25

(@OnurVARGUN)
Gönderiler: 157
Estimable Member

robocopy i zamanlanmış görevlere ekliyip kullanabilirsiniz

Gönderildi : 17/03/2011 15:00

(@OnurVARGUN)
Gönderiler: 157
Estimable Member

Hüseyin bey cobian backup programını inceledim bedava olan bir yazılıma göre çok başarılı,

Siz hangi sürümünü kullanıyorsunuz?

Son sürümü beta olarak görünüyor ve uzun süredir güncellenmemiş,

Siz son sürümü kullanıyorsanız herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı?

Öneri için teşekkürler

Gönderildi : 18/03/2011 11:38

(@huseyinsevin)
Prominent Member

Cobian Backup 10, 10.0.1.547 sürümünden itibaretn betadan çıkmıştır. Şuan benim kullandığım en son sürüm olan 10.1.1.816 sürümüdür, gayet başarılı ve sorunsuzdur. Özelliklerini inceledikçe ve gördükçe daha fazla sevebileceğinizi düşünüyorum Cobian Backup'ın ben 9 sürümünden beri kullanıyorum ve gayette başarılı.

İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 18/03/2011 12:09

(@Cenk-Celik)
Gönderiler: 100
Estimable Member

cobian backup üzerine tanımam bi takla atmıyor program :)) ve ücretsiz.....

Gönderildi : 19/03/2011 17:04

(@Anonim)

Cobian'ın bir tek eksiği var

Çalışma zamanı planlaması yok

Yani örnek ağdan 5 bilgisayrdan yedek almak için ayarladınız.

3. kullanıcı ofis dışında yedekleme yapılmadığı için sistem sürekli işi bittiğinde sürekli bunu sorguluyor ve buda loga hata düşürüyor. 

Ama bir çalışma zamanı planı olsa

İsteğe göre sunucular için 24 saat clientlar için 8 saatlik veya isteğe göre 1 saatlik planlar kurgulasanız

örneğin yedeklemeler için saat: 9:30 ile 17:30 arasında yap diğer saatlerde deneme bile !!! (ipucu : yedeklemeler için saat ayarlasanız bile daha uzun süren veya geciken işlemlerden dolayı sizin 10:00 a kurduğunuz yedekleme saatinde başlamaz diğerinin bitmesini bekler.)

ben öneri olarak sundum bakalım ne olacak

Gönderildi : 28/03/2011 21:32

(@huseyinsevin)
Prominent Member

09:30 ile 17:30 arasında yap gibi bir seçenek mevcut aslında. Timer kısmından belli sürede bu saatler arasında yedek alınabiliyor. Ben bir yedekleme planı için böyle bir şey kullanıyorum. Subversion isimli yedekleme planımda sabah saat 09:00 dan akşam 18:00 a kadar her yarım saatte bir yedek al dediğimde her yarım saate bir bu saatler arasında yedekleme yapılıyor.

Siz eğer ki 9:30 ile 17:30 saatlerinden herhangi birinde bir defaya mahsus bir yedek almak istiyor isenizde 420 dakika da bir yedek al bu saatlerde derseniz sanırım program bu saatlerin hangisinde bilgisayarı açık yakalarsa günde sadece bir defa yedek alacaktır.

Gönderildi : 28/03/2011 23:36

(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member

selam,

bu arada bu işi yapan programlar zaten yeni alınan ext hdd lerin içinden de çıkıyor bildigim kadarıyla. dediğiniz gibi hepsinin backup ını değil, icremental backup alıyor. ancak zamanlama yapıyor mu bilmiyorum sadece hdd i bağlayınca alıyor olabilir. eğer hdd yeni alıcaksanız bunu da araştırabilirsiniz.

kolay gelsin.

Gönderildi : 31/03/2011 10:11

(@TolgaGonullu)
Gönderiler: 4
Active Member

cobian backup üzerine tanımam bi takla atmıyor program :)) ve ücretsiz.....

+1

Gönderildi : 12/04/2011 18:07

Paylaş: