Forum

Symantec Backup exe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantec Backup exec restore sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@OrcunUlutas)
Gönderiler: 194
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange sunucu için restore yapmak istiyorum ancak backup exec son bakcupları görmüyordu ve cataloglamamıştı.

Device tabından  "Assoiciate with media set" yardımı ile ekledim ve sonrasında scan dediğimde istediğim IMG dosyasını eklemiş oldum.

Media Dosyasına sağ tıklayarak "Catalog Media" job'unu çalıştırdım. Ancak bir değişim olmayanca "Inventory" jobını çalıştırdım.

Ancak yine bir değişiklik olmadı.

Hepsinde restore altından ilgili cataloglanmış backup'a ulaştığımda mailbox'lara erişemiyorum.

Aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi sadece Logs diye bir bölüm geliyor.

[img] [/img]

Yapmam gereken başka bir işlem var mı ? 

Gönderildi : 09/01/2011 04:54

(@ferhatdugencioglu)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Merhabalar;

Yaşamış olduğunuz probleme yardımcı olabilmek için size bir kaç sorum olacaktır.
Symantec Backup exec ayrı bir server'damı kurulu yoksa exchange olan server üzerindemi kurulu
Backupları kartuşlaramı aldırıyorsunuz,yoksa disk foldera mı
Exchange server üzerinde mapi client kurulumu
Exchange server üzerinde Office programı kurulumu
Backup exec versiyonu nedir
Exchange versiyonu nedir.2003-2007-2010
Exchange Agent lisansınız varmı

Ve gördüğüm kadarıyla restore işlemini yanlış yapıyorsunuz.Size yardımcı olabilmek adına exchange restore işlemini adım adım anlatmaya çalışacağım.

Eğer backupları kartuşa alıyorssanız.
job setup'dan New job to duplicate database yapmanız gerekecek.Nedeni ise eğer sizin exchange database'niz 60 GB ise Backup yazılımının kurulu olduğu serverın temp alanında en az 65 GB boş alanı olmalıdır.Bunun için ben duplicate her zaman USB diske çıkarım.Duplicate şu işlemi yapar exchangenin  database'ni usb diske çıkar.

Usb diske çıkarılan data üzerinde cataloglama işlemini yapınız.Sonra üzerinde restore data deyiniz.Ama Duplicate database yaparken sadece silinen e-mail accontunu değil tüm database seçmeniz gerekecektir.Ve restore data dediğiniz zaman size kullanıcıları gösterecektir.

Gönderildi : 21/01/2011 12:03

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Backup Exec 2010 SP yuklemeden kaset uzerine alinmis mailboxlar gozukmuyor. Ayrica Backup exec farkli bir server uzerinde kurulu ise o servera Exchange Management konsol kurulmasi mutlaka gerekiyor.

Gönderildi : 01/02/2011 16:12

Paylaş: