Forum

ARCServe ve Exchang...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ARCServe ve Exchange 2007 Backup Hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@idemugur)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

ARCserve r12.0 (Build 5454) kullanarak Exchange 2007 database yedeğini alıyoruz. Ancak transaction logların purge edilmediğini fark ettik. Database boyutu 42 GB, loglar 50 Gb. Neyseki diskte daha yer var ancak ileride problem yaratacak.

Agent ile full yedek alıyoruz. Alınan yedek loglarına baktığımda 42+50 toplamda 92 GB yedek alındığını görüyorum. Exchange'de mailbox database'in en son full yedek alınma tarihi güncel yani bir gün öncesini gösteriyor.

Konuyu ARCserve dökümanlarında da araştırdım, database levelda yedek alınması gerektiği bilgisini buldum. ( Bkz   https://support.ca.com/irj/portal/anonymous/kbtech?docid=478955&searchID=TEC478955&fromKBResultsScreen=T  )

Bu konuda tecrübesi olan yada başka bir çözüm önerebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 02/12/2010 14:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ürünün sunmuş olduğu çözümü uygulayabilirsiniz.

yada Circular Loggingi database özelliklerinden enable edeceksiniz ve son iki günlük logları bırakıp geri kalanların tamamını silebilirsiniz. böylece loglarınız şişmez. ancak bunun dez avantajları da vardır. herhangi bir yıkımda sizden loglar istenecektir. elinizde sağlam yedek varsa problem değil.

kolay gelsin

Gönderildi : 02/12/2010 15:10

(@idemugur)
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba,

ürünün önerdiği çözümün işe yarayıp yaramadığını bu akşam alacağım yedekten sonra göreceğim.

eğer işe yaramaz ise, circular logging denemeyi düşünüyorum. haftanın 6 günü full exchange yedeği alıyorum zaten. circular logging enable ettikten sonra, loglar alınan full yedeğin akabinde otomatik silinir mi? herhangi bir yıkımda circular logging enable etmeden aldığım yedek ve en güncel yedeği migrate ederek mi geri dönüyorum?

teşekkürler. 

Gönderildi : 02/12/2010 16:44

(@idemugur)
Active Member
Konu başlatıcı

tekrar merhaba,

sorunun neden kaynaklandığını nihayet buldum. exchange'de public folder bir sebepten unmounted olmuş. mount etmek istediğimde de hata verdi.

eseutil -p <public folder path>  ile repair ettim. sonra mount edebildim ve bu şekilde full yedek aldım. logları purge etti.

yardımlarınız için teşekkürler. 

Gönderildi : 06/12/2010 11:57

(@kahvecionur)
Gönderiler: 73
Estimable Member

Merhaba,

Kurumumuzda Exch. Server 2003 Ent. mevcuttur. ArcServe 15.0 version ile günlük (P.tesi - Perş) differential yedek alıyorum. Yalnız cuma günü full yedek alıyorum. Yaklaşık 400 kullanıcı mevcut ve toplam DB boyutu 203 GB. Elimde tek teyp ünitesi mevcut ve HP LTO2 yani fiziksel olarak 200, sıkıştırılmış olarak yalnızca 400 GB yedek alabiliyorum. Dolayısıyla günlük P.tesi - Perş arası Doc. Level Diff. ve Cuma günü de sadece db Level Full alıyorum. Sormak istediğim konuya gelince 203 GB lık bir datayı ArcServe sıkıştırma özelliği ile teyp`e ne kadar bir boyut olarak alır ? Yapmak istediğim gün içerisinde de hem DB hem de Doc. Level full backup almak. Bir de süre çok uzun oluyor. Örneğin sadece Doc. Level aldığımda 14-15 saat gibi sürüyor. Bu data için normal midir ?

Gönderildi : 20/01/2011 20:56

Paylaş: