Forum

Tek bilgisayardan F...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tek bilgisayardan Farklı Monitörlere Farklı Ekranlar Gönderme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@OlcayCoban)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle Merhaba;

Sormak istediğim konu şu; Bilgisayarda ufak programlar hazırlayıp hazırladığım programları belirlediğim birimlerin monitörlerinde çalışıcak şekilde görüntüleri ayırmak istiyorum.

Yani 5 adet birim var. Merkeze uzaklıkları ortalama 50-100 metre. Monitörleri ilgili yerlere yerleştirip "A" programının birinci birimin monitöründe, "B" nin ikinci birim monitöründe çalışmasını istiyorum. 

Bu şekilde bir işlem kullanan varmıdır ? Ne gibi donanım veya yazılımlar çözüm olabilir. Teşekkürler.

Gönderildi : 23/11/2010 13:12

Mehmet
(@mehmetikiz)
Gönderiler: 442
Prominent Member

ben bir kasada 3 monitör kullandım. yani desktop ekranını 3 ekrana büyütüyor. 3 çıkışlı ekran kartları var. mesafa konusu kullanacağın vga switch ile ilgili. üç farklı programı ilgili monitör üzerine çekip çalıştırınca o monitör üzerinde program çalışıyor. benim kullandığım sistemde 3 monitör aynı yerde üçünde de farklı programları takip ediyordum. dolayısıyla monitörler üzerinde dolaşırken sıkıntı omuyordu.

Gönderildi : 23/11/2010 14:05

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Multiple özellikli ekran kartları var.Bunlarla ayrı monitörlere farklı görüntüler aktarabiliyorsun.Fakat bunun için bahsettiğin 50-100 metre mesafeyi denemedim.Ayrıca 5 çıkışa sahip (VGA veya DVI) ekran kartını hiç görmedim.En fazla 4 lü var.Bunun içinde bir PC ye bu ekran kartlarından birini takıyorsun.(Genellikle PCI özellikli oluyor bu ekran kartları)Zaten driver cd sinin içinden gerekli yazılımı yüklüyorsun ve display settings kısmından da gerekli ayarları yapabiliyorsun(Ekranları pasif yapma, sırasını değiştirme gibi) Yalnızher birim için PC nin bulunacağı birime kadar VGA / DVI kablo çektirmen gerekiyor,

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 23/11/2010 14:10

(@OlcayCoban)
Active Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Mesafe, kullanım kolaylığı, birim sayısı gibi sıkıntılar için söyledikleriniz çözüm olmayacak herhalde. Mesafe uzatmak için Cat-5 ve ek parçalar ile sıkıntı çözülüyormus ama hepsi baslı baslına maliyet de çok arttırıyor.

Araştırmaya devam ediyorum.

Gönderildi : 25/11/2010 11:41

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Aşağıdaki linkte farklı çözümler bulabilirsiniz. Farklı ekranlar gönderebilirmi bunu firmaya sorabilirsiniz.

http://www.valen.com.tr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=16

Aşağıdaki ürün Mini VGA Cat5 uzatıcı diye geçiyor 180mt mesafe veriyor. 

http://www.valen.com.tr/index.php/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=16&category_id=16

Gönderildi : 25/11/2010 13:43

(@OlcayCoban)
Active Member
Konu başlatıcı

Ortak ağ kullanıp, dokunmatik erkanlı endüstriyel panel pc ler ile problem çözülmüştür.

Gönderildi : 20/12/2010 16:39

Paylaş: